AAA AUTO: FRANCUSKI SZYK W SALONACH AUT UŻYWANYCH

Renau-Captu-1

Jak wynika z danych opublikowanych przez AAA AUTO tuż przed Świętem Narodowym Francuzów przypadającym dziś, 14 lipca, Polacy coraz chętniej decydują się na samochody używane z francuskim rodowodem.

Okazuje się, że aż 16,5proc. aut kupionych w polskich salonach dealera od początku tego roku, stanowiły modele francuskich marek.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Dla porównania, w analogicznym okresie 2016 roku udział ten wynosił 14,6 proc.

Polscy kierowcy coraz rzadziej sugerują się mitami na temat awaryjności „francuzów”, które pochodzą z dość odległych czasów, gdy zabezpieczenie antykorozyjne tych aut praktycznie nie istniało. Zweryfikowali też przekonania na temat trwałości materiałów i części, z których są one zbudowane.

Ulubioną marką francuskich samochodów używanych wśród polskich klientów AAA AUTO jest Renault (41 proc.). Na drugim miejscu znalazł się Peugeot (29 proc.), na trzecim Citroen (20 proc.), a na czwartym Dacia (10 proc.). Na francuski samochód wydawali średnio 22 159 złotych.

– W ostatnich miesiącach dostrzegamy dużo większe zainteresowanie francuskimi samochodami. To optymistyczny trend. Polacy decyzję o kupnie samochodu podejmują na podstawie racjonalnych przesłanek, a nie mitów. Używane samochody znad Sekwany łączą dobry poziom techniczny z eleganckim designem i bogatym wyposażeniem za stosunkowo niewielkie pieniądze. W ofercie AAA AUTO można znaleźć sporo kilkuletnich aut do 30 000 złotych, które wyglądają jak nowe i przykuwają wzrok na drodze. Świetnym reprezentantem tej kategorii jest Renault Megane, najczęstszy wybór kierowców w AAA AUTO – powiedział Leos Pilnaj, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.

TOP 10 francuskich modeli w AAA AUTO w I połowie 2017
(wśród francuskich modeli ogółem)

* Renault Megane – 8,90 proc.;
* Renault Clio – 8,70 proc.;
* Peugeot 307 – 5,80 proc.;
* Citroën C3 – 5,20 proc.;
* Peugeot 207 -5,00 proc.;
* Renault Laguna -4,30 proc.;
* Dacia Duster – 4,30 proc.;
* Renault Thalia – 3,90 proc.;
* Citroën C4 -3,70 proc.;
* Renault Scenic – 3,70 proc.

TOP 10 kolorów francuskich aut w AAA AUTO w I połowie 2017
– Srebrny;
– Czarny;
– Szary;
– Niebieski;
– Czerwony;
– Zielony;
– Biały;
– Złoty;
– Beżowy;
– Brązowy.

W I połowie br. Polacy wybierali najczęściej francuskie samochody z nadwoziami typu: hatchback (43,2 proc.), MPV (15,9 proc.), kombi (15,9 proc.), sedan (11,5 proc.), SUV (7,8 proc.). Najpopularniejszym typem silnika był benzynowy (57,8 proc.). Francuskie auta były wybierane w większości przez mężczyzn (69,2 proc.).