AK MOTOR POLSKA ODPIERA ZARZUTY SENATORA PIS JAKO BEZPODSTAWNE

Syrena_Melu1

Firma AK Motor Polska Sp. z o.o. nadal pracuje nad rozwojem marki samochodowej Syrena oraz nad innymi projektami samochodowymi.

Jednocześnie stanowczo zaprzecza bezpodstawnym – w jej ocenie – twierdzeniom Senatora RP, Grzegorza Peczkisa, które wyraził jako prowadzący posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności w dniu 5 marca br.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W posiedzeniu uczestniczyli między innymi, wiceminister Energii Michał Kurtyka, Piotr Zaremba, Dyrektor Zarządzający ElectroMobility Poland, Profesor Andrzej Czerwiński z Uniwersytetu Warszawskiego, Jakub Faryś z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Tomasz Dominiak z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, Profesor Janusz Lewandowski z Politechniki Warszawskiej, Jakub Stęchły z Urzędu Metropolitarnego Górnośląskiego Zagłębia Metropolii, Departamentu Rozwoju Społeczno- Gospodarczego Współpracy Międzynarodowej oraz Piotr Lewandowski z Urzędu Miasta Duszniki- Zdrój.

Syrena_Melu2

W reakcji do prezentacji Piotra Zaremby, senator Grzegorz Peczkis wyraził swoje zdziwienie, że projekt Syreny nadal jest rozpatrywany w prezentacji, komunikując uczestnikom, iż projekt rzekomo upadł i nie ma prawa być dalej brany pod uwagę – co potwierdzają jego słowa na posiedzeniu Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.

Firma AK Motor jest w posiadaniu pełnego, oryginalnego video i stanowczo zaprzecza wypowiedziom, odnoszącym się do Syreny i firmy AK Motor. AK Motor jest zobowiązana, aby sprostować wypowiedź senatora Peczkisa, która była całkowicie nieprawdziwa, a rozpowszechnianie fałszywych informacji nie przystoi Senatorowi TP. Powstaje pytanie, skąd ma in takie informacje, o których nawet Dyrektor Generalny firmy nigdy nie słyszał?

Syrena_Melu3

Założyciel firmy, Dyrektor Generalny AK Motor – Arkadiusz Kamiński odniósł się do powyższej wypowiedzi w następujący sposób:

- Jestem w szoku! Przecież to jest „fake news”. Nie mogę uwierzyć, że takie słowa padły od Pana Senatora Peczkisa. Jestem przekonany że wyrażone przez Pana Senatora słowa, nie są oficjalnym stanowiskiem partii PiS, z ramienia której Pan Peczkis ma mandat senatorski, a której inicjatywy związane z polską elektro- mobilnością popieram. Po raz pierwszy odkąd Polska może w pełni cieszyć się wolnością, jest Rząd, który zadeklarował społeczeństwu odrodzenie polskiego przemysłu motoryzacyjnego i udzielenie wsparcia finansowego dla takich inicjatyw jak rozwój polskich samochodów i jednocześnie po raz pierwszy spotykam się z sytuacją, gdzie przedstawiciel Rządu równolegle wypowiada nieprawdziwe stwierdzenia na temat odradzającej się polskiej marki samochodowej i innych tworzonych projektów. Takie nieprawdziwie opinie wprowadzają w błąd zarówno Rząd, ElectroMobility Poland, jak i społeczeństwo. Tym bardziej zastanawia mnie, jaką logiką kierował się w swoim stwierdzeniu senator Peczkis, aby wydedukować, że projekt Syreny upadł? Przecież przedstawienie tej fikcji, jako faktu do Ministra Energii oraz Dyrektora Zarządzającego firmy ElectroMobility Poland jest bardzo krzywdzące dla naszej firmy i naszego projektu. Współczuję również Panu Piotrowi Zarembie, który na podstawie wypowiedzi Pana Senatora Grzegorza Peczkisa, opartej na nieprawdzie, usłyszał zarzut w swoją stronę, że nie zna faktów bieżących. Zastanawiam się, czym kierował się w swojej wypowiedzi Pan Senator Peczkis, wprowadzając w błąd znaczące grono uczestników? Jak to świadczy o człowieku, który wytacza tak śmiałe tezy nie znając rzeczywistości? Co miała na celu ta wypowiedź? Gdzie jest w tym sprawiedliwość?

Syrena_Melu4

Projekt nowej Syreny, idzie pełną parą naprzód. Syrena Meluzyna jest jedynym polskim modułowym projektem, który będzie miał mnóstwo różnych wersji, w tym nawet auta dostawcze oraz terenowe pojazdy typu SUV. Tylko takie auto, które zmieści się w różnych niszach będzie miało szansę aby odnieść rynkowy sukces w Polsce i za granicą. Rozwój auta, zgodny z taka koncepcją jest jednak czasochłonny.

– Jeden, przykładowy egzemplarz naszych ciągłych prac to Syrena Meluzyna E3, przedstawiona jako Radiowóz Policyjny z tym komunikatem. Projekt nowej Syreny jest największym takim projektem w swojej dziedzinie, który powstał pomiędzy Polską, a Polonią. Pokazaliśmy, że współpraca pomiędzy Polakami mieszkającymi w Polsce, a Polakami za granicą, może budować mosty pomiędzy nami, łączyć ludzi, pomóc w rozwoju Polski i otwierać ścieżki dla innych międzynarodowych projektów. Wypowiedzi senatora Peczkisa podważają te osiągnięcia i są krzywdzące dla każdego Polaka mieszkającego zarówno w Polsce jak i poza Polską. Pytam więc Pana Senatora Grzegorza Peczkisa: Szanowny Panie Senatorze, czy mógłbym prosić Pana o przeprosiny i sprostowanie dla uczestników posiedzenia Komisji z dn. 5 marca br., dla każdego Polaka mieszkającego w Polsce lub za granicą – którzy mają prawo, aby domagać się podtrzymywania zasad sprawiedliwości od Pana – licznych naszych partnerów przemysłowych, naszej firmy AK Motor oraz ostatecznie dla mojej osoby? Jesteśmy wszyscy skrzywdzeni Pana słowami
– powiedział Arkadiusz Kamiński, Prezes AK Motor Polska Sp. z o.o.

Syrena_Melu5