AUTO CHINA 2018: INFINITI ZBUDUJE NOWE AUTO ELEKTRYCZNE

infiniti-Q Inspirat1

Podczas zakończonych targów motoryzacyjnych Auto China w Pekinie Infiniti Motor Company ogłosiło, że opracowuje całkowicie nową platformę pojazdów elektrycznych.

Inspirowana jest ona samochodem koncepcyjnym Q Inspiration. Na bazie tej platformy marka będzie budować auta ekologiczne, a produkcja jednego z pięciu nowych modeli ruszy w Chinach w ciągu najbliższych pięciu lat.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

– Infiniti opracowuje nową platformę dla samochodów elektrycznych, inspirowaną koncepcyjnym samochodem Q Inspiration, który pokazuje nowy język stylistyki w dobie pojazdów elektrycznych i autonomicznych. Mieliśmy na uwadze rynek chiński już na etapie projektowania Q Inspiration, który jest samochodem sportowym z dużą kabiną i przestrzenią dla pasażerów – powiedział w Pekinie Roland Krueger, Prezes Infiniti.

Dynamiczna linia nadwozia i sylwetka o doskonałych kompaktowych proporcjach jest atrakcyjną zapowiedzią kolejnej odsłony designu Infiniti, nowego kierunku projektowania obranego przez markę na dobę zaawansowanych technologii napędowych. Koncept, który unika klasycznej formy sedana i któremu bliżej do sportowego coupe o nieco wydłużonej sylwetce dobitnie prezentuje wizję producenta dla samochodów w tym segmencie.

infiniti-Q Inspirat2

Kabinę Q Inspiration charakteryzuje estetyka minimalizmu, a prosta i oszczędna stylistyka otulającego kierowcę i pasażerów kokpitu, potęguje ich poczucie spokoju i komfortu. Udoskonalone układy napędowe uwolniły projektantów marki od ograniczeń związanych z zabudową tradycyjnego napędu, dzięki czemu mogli oni zrealizować bardziej przestronne wnętrze. Nowoczesna technologia i kunszt inżynierski współgrają z architekturą wnętrza, które jest skupione na kierowcy, a nie powoduje jego rozpraszania.

Infiniti ogłosiło również swoje zaangażowanie w produkcję elektrycznych układów napędowych. Dla klientów oznacza to możliwość zakupu pojazdów o zwiększonej wydajności, bardziej oszczędnych i bezemisyjnych.

Podczas salonu samochodowego Beijing Auto Show Infiniti prezentowało również niezwykle urodziwego e-roadstera Prototype 9 – ręcznie wykonany, stylowy koncept, przypominający wyścigowy samochód Grand Prix z lat czterdziestych XX wieku, a także prototypowy silnik elektryczny i akumulator, opracowany przez zespół zaawansowanych układów napędowych Nissan Motor Corporation.

– Prototype 9 powstał trochę „po godzinach”, ale jest prototypem pełnoprawnym. Nasz zespół, który szczyci się ogromnym doświadczeniem w produkcji, inżynierii i projektowania zaawansowanych układów napędowych, chciał wnieść nieco swojego stylu i kunsztu do tego projektu. Prototyp 9 jest urzeczywistnieniem naszej kreatywności. Łączy w sobie nowoczesną technologię i ręcznie wykonane detale, czym składa hołd protoplastom Infiniti – powiedział Roland Krueger.