BAJA PORTALEGRE 2019: PRZYGOŃSKI DRUGI W PUCHARZE ŚWIATA

rajdpo-2-1

Orlando Terranova i Ronnie Graue (Mini John Cooper Works Rally) wygrali rajd Baja Portalegre 500, ostatnią rundę tegorocznego Pucharu Świata w rajdach Baja.

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk (także Mini) zajęli trzecie miejsce w zawodach, kończąc rywalizację w cyklu na drugim miejscu.

Różnice punktowe w czołówce klasyfikacji generalnej pucharu przed ostatnią rundą były minimalne. Załoga Orlen Team zajmowała trzecią pozycję ze stratą 2 punktów do Orlando Terranovy i 3 do lidera Władimira Wasiliewa. Rosyjski kierowca jadący Toyotą Hilux nie uniknął kłopotów na przedostatnim odcinku specjalnym i odpadł z walki o dwa pierwsze miejsca.

rajdpo-2-2

W starciu dwóch Mini John Cooper Works Rally górą był Terranova, który dojechał na metę rajdu z przewagą 4,42 min nad Przygońskim i Gottschalkiem.

– Był to bardzo długi i tak naprawdę ciężki sezon, z wieloma przygodami. Cieszymy się z drugiego miejsca. Wielkie gratulacje dla Orly’ego Terranovy, który wygrał. W Portugalii do końca wszystko mogło się wydarzyć. Na drugim odcinku pękła nam felga, ale udało się ją szybko zmienić Wyprzedziliśmy Wasiliewa, awansowaliśmy na 2. miejsce i z tego się cieszymy. Zrobiliśmy, co mogliśmy – podsumował Kuba Przygoński, kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Team
.
Polska załoga wystąpiła w 6 z 7 rund tegorocznego Pucharu Świata w rajdach Baja. Przygoński i Gottschalk zwyciężali w Dubaju i Jordanii, trzykrotnie zajmowali miejsca na podium, raz znaleźli się na 4. pozycji oraz nie ukończyli Italian Baja z powodu uszkodzenia samochodu.

rajdpo-2-3

– Dzięki doświadczeniom z tego sezonu wiemy, że możemy osiągać jeszcze lepsze tempo. Mieliśmy z Timo fajną współpracę, cały rok bardzo mocno pracowaliśmy też nad samochodem, który działa jeszcze lepiej – dodał Przygoński.

Na drugim stopniu podium Baja Portalegre 500 stanął Nani Roma.

Wyniki rajdu

rajdpo-2-4

Klasyfikacja końcowa Pucharu Świata w rajdach Baja: 1. Orlando Terranova – 141 pkt.; 2. Kuba Przygoński – 125 pkt.; 3. Władimir Wasiliew – 112 pkt.; 4. Martin Porop – 65 pkt.; 5. Fiedor Worobiew – 57 pkt.