BAJA SZCZECINEK 2017: FINAŁOWA RUNDA DACIA DUSTER ELF CUP

ddc-bsz1

W najbliższy weekend odbędzie się finałowa runda Dacia Duster Elf Cup 2017 – Baja Szczecinek. W klasyfikacji generalnej cyklu o tytuł zwycięzcy rywalizować będą dwie załogi.

Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba liderują w klasyfikacji. Ich rywalem jest Jan Kozioł, który w trakcie sezonu zmienił pilota, stąd będzie klasyfikowany jednoosobowo – jako kierowca.

sponsorenault


Zobacz także:

SPORT

DACIA DUSTER CUP 2017


 

Wicentowicz i Boba na swoim koncie dwa zwycięstwa (Baja Drawsko oraz Baja Poland) i przewagę 13 punktów. Kozioł wygrał Warszawskie Safari i dwukrotnie był trzeci. W Szczecinku do zdobycia czeka 20 punktów, więc jeszcze wiele może się wydarzyć.

Baja Szczecinek stanowi 5. (ostatnią) rundę zmagań Dacia Duster Elf Cup (DDEC). To także 6. runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), 6. eliminacja Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST – dla kierowców bez licencji) oraz 6. eliminacja Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB – dla motocyklistów, kierowców quadów i pojazdów UTV). Ostatnia runda wymienionych cykli to Baja Inter Cars (20-22 X w Żaganiu).

Andrzej Gemra (Zastępca Dyrektora Renault East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów): W Szczecinku okaże się, kto zostanie zwycięzcą i zgarnie główną nagrodę, jaką jest Dacia Duster. Myślę, że walka, podobnie jak w całym sezonie, będzie zacięta, ale decydująca okaże się strategia. Janek może liczyć na błąd lub nieszczęście rywala, a Krzysztof i Bartek mają ten komfort, że nie muszą uciekać.

Bartłomiej Boba: Mogłoby się wydawać, że jako liderzy możemy spać spokojnie i pewnie zmierzać po wygraną. Ale to jest rajd, a rajdy są nieprzewidywalne. Nie raz już się zdarzało, że najmniejszy drobiazg przekreślał całoroczną pracę zawodnika – nam też się to może przydarzyć. Dla nas decydujące będą przede wszystkim dwa ostatnie w tym roku oesy, które – według regulaminu Baja Szczecinek – trzeba ukończyć, by w ogóle być sklasyfikowanym w rajdzie. Ale to nie wszystko. Nasza przewaga nad Jankiem niby jest spora, ale w sytuacji, gdyby to on wygrał Baja Szczecinek, my musimy znaleźć się w pierwszej piątce pucharu, by utrzymać prowadzenie, które mamy od pierwszego OS-u DDEC czyli Baja Drawsko.

Na liście zgłoszeń Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych Baja Szczecinek widnieje 19 załóg, z czego siedem w Dacia Duster Elf Cup 2017. Rajd rozpocznie się w piątek uroczystą ceremonią w centrum miasta. Z rampy startowej uczestnicy wyruszą na 4-kilometrowy prolog. W sobotę rozegrane zostaną 4 odcinki specjalne o łącznej długości 204 kilometrów.

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup 2017 – Baja Szczecinek
214. Krzysztof Wicentowic i Bartłomiej Boba;
215. Jan Kozioł/ Piotr Greguła;
216. Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel;
217. Wojciech Furman i Michał Augustyniak;
218. Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek;
219. Tomasz Baranowski i Grzegorz Konczak;
220. Tadeusz Rzeżuchowski i Daniel Siatkowski.

Klasyfikacja Dacia Duster Elf Cup 2017
1. Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba – 65 pkt.;
2. Jan Kozioł – 52 pkt.;
3. Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel – 41 pkt.;
4. Wojciech Furman i Michał Augustyniak – 40 pkt.;
5. Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek – 34 pkt.;
6. Tomasz Baranowski i Grzegorz Konczak – 28 pkt.;
7. Michał Kidacki – 10 pkt.

Cykl Dacia Duster Elf Cup 2017 rozgrywany jest w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST) z odrębną klasyfikacją i nagrodami finansowymi. Uczestnicy pucharu ścigają się identycznymi samochodami i mają zapewnione wsparcie serwisowe doświadczonych mechaników.