BARCELONA 2019: NOWY PROTOTYP COUPE LEXUSA LC

lexus-baec1

Na salonie samochodowym Barcelona Motor Show, Lexus zaprezentował nowy prototyp swojego flagowego coupe – Lexus LC 500h Matte Prototype.

Tym razem marka wprowadza innowacje za pomocą specjalnych kolorów i oryginalnych tekstur.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

ECO


 

lexus-baec2

Prototyp został pokryty nowym lakierem Space Orange, dla którego inspiracją były pomarańczowe tony, pojawiające się podczas zachodu słońca. Ten spektakularny kolor, podkreślony matowym wykończeniem, sprawia, że sportowy LC 500h nabiera jeszcze więcej charakteru.

Auto otrzymało także 21-calowe, półmatowe, czarne koła, dach z włókna węglowego i aktywny tylny spojler. Kolor Space Orange pojawia się ponadto w kabinie jako kontrastujący element na tablicy przyrządów, kierownicy i panelach drzwi.

lexus-baec3

LC 500h Matte Prototype jest napędzany samoładującym się układem hybrydowym Multi- Stage Hybrid System. Technologia hybrydowa Lexusa umożliwia korzystanie z silnika elektrycznego bez ładowania akumulatora z zewnętrznej sieci. Bateria jest ładowana podczas jazdy za sprawą systemu odzyskiwania energii z hamowania oraz optymalizacji pracy silnika benzynowego.

Pokazane na targach motoryzacyjnych w stolicy Katalonii hybrydowe coupe wyróżnia się w swoim segmencie pod względem wydajności, osiągów, niskiego zużycia paliwa oraz cichej i płynnej pracy. Napęd hybrydowy oparty na 3,5-litrowym, 24-zaworowym silniku V6 DOHC z układem zmiennych faz rozrządu rozwija moc 359 KM i rozpędza LC do 100 km/h w 5 sek.

lexus-baec4