BEZPIECZNA AUTOSTRADA CZYLI DRUGA EDYCJA EVENTÓW

autostrada1

Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group przy współudziale Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest organizatorem drugiej edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada.

W tym roku do akcji promującej odpowiedzialne poruszanie się po autostradach i drogach szybkiego ruchu dołączył aspekt zdrowotny.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

BEZPIECZEŃSTWO


 

Akcje informacyjne organizowane są przy autostradach A1, A2 i A4, a także w 5 miastach Polski.

autostrada2

Podstawowym celem kampanii Bezpieczna Autostrada organizowanej przez Compensę i CBRD jest rozpowszechnienie wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Druga odsłona Bezpiecznej Autostrady, oprócz dotychczasowych działań, obejmuje także edukację zdrowotną. Ma ona na celu zwiększenie świadomości kierowców jak stan zdrowia osoby prowadzącej pojazd wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

– Podobnie jak w poprzednim roku prowadzimy kampanię na szeroką skalę. Liczymy, że efektem naszego działania będzie poprawa bezpieczeństwa na polskich autostradach, ponieważ dotychczasowe statystyki nie napawają optymizmem. W tej odsłonie zdecydowaliśmy się także na promowanie wiedzy na temat zdrowia kierowców. Uważamy, że jednym z kluczowych czynników wpływających na bezpieczną jazdę jest stan zdrowia osoby prowadzącej pojazd – mówi Karolina Tworzydło, dyrektor Biura Marketingu i PR z Compensy.

autostrada3

W tej edycji kampanii, oprócz akcji informacyjnych w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradach, ubezpieczyciel organizuje także Strefy Bezpieczeństwa Compensy, czyli spotkania z mieszkańcami miast, w których znajdują się wybrane jednostki Towarzystwa.

Do tej pory spotkania takie odbyły się już w Końskich, oraz w Siemiatyczach, a w dalszej kolejności będą to także Bielsko Biała, Jelenia Góra i Opole. W ramach wydarzeń, oprócz organizacji szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, Compensa przekazuje władzom miast defibrylatory AED, których użycie może uratować życie w razie nagłego zatrzymania krążenia.

– Kampania Bezpieczna Autostrada ma na celu przede wszystkim uczyć w praktyce, jak prawidłowo zachować się na autostradzie, a także jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Uczymy dzieci i dorosłych, bo bezpieczeństwo nie zależy od wieku. Podczas pikników rodzinnych w miastach szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj. Właściwie, bezpiecznie – komentuje Tadeusz Zagajewski, prezes Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

autostrada4

W ramach pierwszej edycji kampanii zorganizowano szereg eventów edukacyjnych na autostradach A1, A2 i A4 wraz z pokazami pierwszej pomocy. Kierowcy otrzymywali materiały informacyjne dla dorosłych i dzieci, a także karty ICE (in case of emergency), pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku.

Compensa zorganizowała również szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla pracowników obsługi autostrad oraz 10 kluczowych stacji na A1, A2 i A4, a także wyposażyła wspomniane stacje w profesjonalne zestawy pierwszej pomocy.

Szczegóły dotyczące Bezpiecznej Autostrady znajdują się na stronie: http://bezpiecznaautostrada.pl/.