BFGOODRICH: NOWA OPONA DO POJAZDÓW OFF- ROAD

BFGoodri1

BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 to opona terenowa nowej generacji przeznaczona do jazdy w ekstremalnych warunkach. Dzięki zastosowanym technologiom zapewnia lepszą trakcję, przyczepność oraz wytrzymałość na błotnistej i kamienistej nawierzchni.

Marka posiada ponad 40 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji ogumienia off-road, co jest rekomendacją dla użytkowników.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

Nowa opona BFGoodrich w porównaniu do swoje poprzedniczki posiada o 5 proc. lepszą trakcję na błocie dzięki zastosowaniu pasa wypustek Mud- Phobic w rowkach bieżnika, które ułatwiają samooczyszczanie z nagromadzonego błota. Dzięki temu ogumienie oferuje znakomitą trakcję na podmokłej i grząskiej nawierzchni, a specjalnie zaprojektowane masywne klocki bieżnika Terrain- Attack zapewniają odpowiednią przyczepność niezależnie od kąta natarcia.

Zaawansowana mieszanka Krawl- TEK zastosowana w nowych oponach zapewnia o 8 proc. lepszą przyczepność na kamieniach, skałach i innych nawierzchniach mogących powodować ślizganie się opony. Strefa ugięcia Linear Flex Zone umożliwia lepszą pracę przy niższym ciśnieniu, dzięki czemu jej większa powierzchnia przylega do podłoża i poprawia się przyczepność.

BFGoodri2

Traction- Armor Sidewall Sculpture zapobiega rozwarstwianiu się boków opony, a karbowana konstrukcja bieżnika dodatkowo podnosi jakość prowadzenia na grząskich i błotnistych nawierzchniach.

Nowy model Mud-Terrain T/A KM3 jest przygotowany na najtrudniejsze warunki off-road. Ściany boczne są o 27 proc. wytrzymalsze dzięki zastosowaniu sprawdzonej w rajdach technologii CoreGard Max, która pomaga zapobiegać m.in. przebiciu i pęknięciu ścian bocznych. Technologia ta wcześniej została wykorzystana w oponie BFGoodrich Baja T/A KR3.

Oprócz wysokich osiągów w terenie opona BFGoodrich sprawdzi się również na drogach dojazdowych. Nowe ogumienie będzie dostępne w Europie w 42 rozmiarach od 15 do 20 cali (poszczególne rozmiary sukcesywnie wchodzą na rynek). Pokrywa to zapotrzebowanie 75 proc. rynku opon 4×4.

Inżynierowie marki BFGoodrich stworzyli kategorie opon terenowych o przeznaczeniu wszechstronnym oraz na jazdę po błotnistych i skalistych nawierzchniach. Rajdy SCORE Baja na pustyniach są poligonem doświadczalnym dla laboratorium – pozwalają na testowanie najnowszych technologii w wymagających warunkach.