BMW: W LECIE NASTĄPI ZNACZNE ODŚWIEŻENIE GAMY MODELI

bmw-nowe1

Wszystkie oferowane obecnie modele benzynowe i hybrydowe plug- in marki BMW w Niemczech wyposażone będą od lipca standardowo w filtr cząstek stałych do silników benzynowych.

Oferta marki będzie w lecie br. rozszerzona o drugą wersję M Performance – X4 dostępne również z dodatkowym 6-cylindrowym rzędowym silnikiem wysokoprężnym.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

8-stopniowa skrzynia Steptronic dostępna będzie w standardzie w wielu nowych modelach: serii 1, serii 3, serii 4 i serii 5. Z kolei seria 1 Edition Metropolitan otrzyma atrakcyjne wyposażenie. Usługi Connected eDrive w modelach i oraz iPerformance nabyć można będzie z funkcją Digital Charging.

bmw-nowe2

BMW będzie nadal konsekwentnie dążyć do poprawy emisji spalin we wszystkich silnikach spalinowych. Maja one spełniać normę spalin Euro 6d-TEMP. Technologia BluePerformance, w tym katalizator SCR z wtryskiem AdBlue, jest już od marca 2018 roku standardowym wyposażeniem we wszystkich modelach BMW z silnikiem wysokoprężnym.

Dzięki temu oferują wysokowydajny, wielostopniowy system oczyszczania spalin obejmujący katalizator akumulacyjny NOx i układ SCR (selektywna redukcja katalityczna). Na rynku pojawi się kolejnych 39 modeli z silnikiem wysokoprężnym spełniającym wymogi normy Euro 6dTEMP.

Od sierpnia dostępne będą kolejne warianty BMW X3 i BMW X4, a już w lipcu wzrośnie liczba modeli wyposażonych standardowo w skrzynię Steptronic.

bmw-nowe3

W BMW 530e iPerformance Limuzyna (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 2,1-1,9 l/100 km; emisja CO2: 49-44 g/km) oferowane będzie fabrycznie opcjonalne ładowanie bezprzewodowe. i8 Roadster (2,0 l/100 km; 46 g/km) oferowany będzie również pakiet aerodynamiczny.

Nowe X3 i X4 z 6-cylindrowymi silnikami rzędowymi

Wraz z premierą BMW X3 M40d (6,5-6,4 l/100 km; 172-169 g/km) liczba silników oferowanych wzrośnie do siedmiu. Co więcej, nowy model będzie już drugim wariantem M Performance w tej serii. Rzędowy silnik wysokoprężny generuje moc 240 kW/326 KM i maksymalny moment obrotowy 680 Nm już przy 1750 obr./ min. dzięki wielostopniowemu turbodoładowaniu i bezpośredniemu wtryskowi Common Rail z piezoelektrycznymi wtryskiwaczami, umożliwiając przyspieszając od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy.

Od sierpnia w Sports Activity Coupé oferowany będzie drugi 6-cylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny. Jednostka napędowa w nowym X4 xDrive30d (6,0-5,8 l/100 km; 158-153 g/km) generuje moc 195 kW/265 KM i maksymalny moment obrotowy 620 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 5,8 sekundy.

Wszystkie nowe modele BMW X3 i X4 wyposażone będą standardowo w 8-stopniową sportową skrzynię Steptronic.

bmw-nowe7

Seria 1 Edition Metropolitan

Edycja specjalna dostępna jako 3-drzwiowe i 5-drzwiowe BMW serii 1 ma wiele elementów wyposażenia specjalnie zaprojektowanych w celu zwiększenia komfortu i radości z jazdy w ruchu miejskim. Jest to nawigacja Business, Park Distance Control z czujnikami z przodu i z tyłu, kamera cofania, asystent parkowania, rozpoznawanie znaków drogowych, informacje o ograniczeniach prędkości, dostęp komfortowy oraz zestaw wskaźników o rozszerzonym zakresie funkcji.

Edycja specjalna będzie dostępna w połączeniu z modelem Urban Line i wszystkimi wersjami silnikowymi z wyjątkiem M140i.

Inne nowości

Latem 2018 r. ofertę lakierów w serii 5 Limuzyna i serii 5 Touring uzupełni mroźne ciemne srebro metalizowane. Lakier ten będzie również oferowany w M5 Limuzyna, w którym dostępny będzie również nowy metalizowany niebieski kolor Marina Bay. Seria 5 Limuzyna, 5 Touring i 6 Gran Turismo będą miały opcjonalne aplikacje galwaniczne. Wykończenie powierzchni będzie można znaleźć na przyciskach na kierownicy, przycisku start /stop, pokrętle głośności systemu audio, elementach obsługi klimatyzacji oraz panelach obsługi w przednich drzwiach.

bmw-nowe4

BMW Individual zapewnia ekskluzywną atmosferę wewnątrz 7 Limuzyna. Od lipca będzie można łączyć tapicerkę ze skóry Merino, listwy ozdobne, kierownicę skórzaną i podsufitkę z nowymi lakierami.

Hybrydowy napęd plug-in w i8 Roadster oferuje połączenie dynamiki i wydajności oraz możliwość jazdy z otwartym dachem. Właściwości jezdne można dodatkowo zoptymalizować dzięki nowemu pakietowi aerodynamicznemu. Obejmuje on dwuczęściowy przedni splitter i tylną lotkę.

BMW oferuje system ładowania indukcyjnego, które będzie jednym z elementów fabrycznego wyposażenia dodatkowego w 530e iPerformance: obejmie „panel samochodowy” pod pojazd oraz indukcyjną stację ładowania zwaną „panelem podłogowym”, którą można zainstalować na przykład na podłodze garażu.

bmw-nowe6

Opcjonalne Connected eDrive obejmą w przyszłości wszystkie usługi cyfrowe optymalizujące komfort i wydajność w samochodach z napędem elektrycznym i hybrydowym. To nowe wyposażenie dodatkowe będzie oferowane od lipca w i3, i3s, i8 Coupé, i8 Roadster, 225xe iPerformance i 530e iPerformance.

Obejmuje ono Usługi Zdalne umożliwiające zdalne zamykanie i otwieranie zamka centralnego oraz eDrive pozwalające na wyszukiwanie stacji ładowania i wyświetlanie na smartfonie informacji o zasięgu i stanie naładowania.

bmw-nowe5