BMW: MOCNY SILNIK V8 Z MONACHIUM DO NOWEJ SERII 8 COUPE

bmw-v8-1

Silnik do najbardziej dynamicznego, nowego modelu BMW serii 8 Coupé produkowany jest w głównym zakładzie firmy w Monachium. Samo auto montowane jest natomiast w zakładach w Dingolfing.

Równolegle z rozpoczęciem produkcji nowego sportowego, luksusowego auta ukończono produkcję pierwszych silników V8 do BMW M850i xDrive Coupé (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,5 – 10,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 240 – 228 g/km).


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Silnik modelu BMW M Performance o pojemności 4,4 l i mocy 390 kW / 530 KM produkowany jest w najstarszej fabryce BMW Group. Zaawansowane technologicznie procesy oraz rzemieślnicza precyzja doświadczonych wykwalifikowanych pracowników składają się na najwyższą jakość.

bmw-v8-2

Tak powstaje silnik, który w fascynujący sposób łączy kulturę pracy z osiągami rodem ze sportów motorowych, zapewniając radość z jazdy.

O charakterze nowego silnika V8 świadczą również procesy produkcyjne stosowane w monachijskiej fabryce. Wyczynowe silniki powstają przy dużym udziale precyzyjnej pracy rzemieślniczej wykonywanej przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy prowadzą każdy silnik przez indywidualny proces produkcji.

Blok silnika, skrzynia korbowa i głowice cylindrów nowego silnika V8 są dostarczane do Monachium z odlewni metali lekkich BMW Group w Landshut, montowane na nośnikach systemowych ze zintegrowanym modułem danych, a następnie obrabiane mechanicznie z najwyższą precyzją. Umożliwia to zapisywanie podczas procesu produkcyjnego wszystkich danych istotnych dla jakości, takich jak momenty dokręcania śrub czy luz zaworów.

bmw-v8-3

Wymiana danych gwarantuje, że na wszystkich stanowiskach montażowych stosowane są narzędzia i momenty dokręcania odpowiednie dla danego silnika. Ponadto główne elementy, takie jak panewki, korbowody czy głowice cylindrów, otrzymują indywidualny kod. Dzięki temu drogę każdego elementu można precyzyjnie prześledzić od momentu przyjęcia towaru aż po montaż.

Doświadczenie specjalistów z fabryki BMW w Monachium w zakresie mocnych i złożonych jednostek napędowych wykorzystywane jest również w produkcji silników sześcio- i ośmiocylindrowych do aktualnych modeli BMW M oraz silników dwunastocylindrowych do BMW M760Li xDrive i modeli Rolls- Royce’a.

Zapewnia ono zgodność z najwyższymi standardami jakości, co gwarantuje nowemu BMW M850i xDrive Coupé doskonałe osiągi.