BRUKSELA 2019: NOWY OPEL ZAFIRA LIFE NAWET DLA 9 OSÓB

Opel-Zafira-L1

18 stycznia, podczas Salonu Samochodowego w Brukseli (dni dla publiczności: 19–27.01) odbędzie się światowa premiera nowego OP ***la Zafiry Life.

Zamówienia będą przyjmowane od lutego. Po dwudziestu latach od sukcesu pierwszej generacji, historia modelu znajduje kontynuację w postaci czwartej generacji.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

Opel Zafira Life to wielofunkcyjny minivan (MVP), który niemiecki producent zaoferuje w trzech długościach nadwozia.

Opel-Zafira-L2

Każda z wersji — standardowa Small (4,60 m), średnia Medium (4,95 m) i długa Large (5,30 m) — będzie dostępna nawet z dziewięcioma miejscami. Wersja „S” modelu Zafira Life jest o około 10 centymetrów krótsza od obecnej Zafiry, natomiast „L” jest od niej o około 65 centymetrów dłuższa i zbliża się wielkością do osobowego vana Vivaro Combi.

Nowe auto obejmuje więc aż trzy segmenty pojazdów, ustanawiając nowy wzorzec wśród wieloosobowych minivanów. Oferuje uniwersalne wnętrze, wysoki komfort i zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, a także najnowocześniejsze systemy multimedialne, wyświetlacz projekcyjny oraz aktywny tempomat współpracujący z kamerą i radarem. Zaawansowanej technologii towarzyszą wyrazisty wygląd, wyważone proporcje, krótkie zwisy oraz typowy dla Opla przód. Kierowca i pasażerowie docenią też dwuczęściowy panoramiczny dach i otwierane okno w tylnej klapie.

Opel-Zafira-L3

W celu zapewnienia przyczepności na luźnej nawierzchni Zafira Life jest wyposażony w zaawansowany układ kontroli trakcji IntelliGrip. Będzie można zamawiać również wersję z napędem na cztery koła 4×4. System jest dostarczany przez firmę Dangel. Na początku 2021 roku Opel zaoferuje w pełni elektryczną wersję minivana.

Auto dla każdego

Nowy Opel zapewnia też małą średnicę zawracania (11,3 m) czy sterowane czujnikami przesuwane drzwi reagujące na ruch stopy. Wersje Medium i Large mają rozstaw osi wydłużony o 35 cm (do 3,28 m), co przekłada się na więcej miejsca na nogi dla pasażerów tylnych siedzeń. Maksymalna pojemność bagażnika wersji L to około 4500 litrów.

Opel-Zafira-L4

Zafira Life oferuje skórzane fotele zamontowane w aluminiowych prowadnicach, umożliwiających pełną i łatwą regulację. Wnętrze dostępne jest z pięcioma, sześcioma, siedmioma lub ośmioma skórzanymi fotelami. Składane oparcie fotela pasażera z przodu umożliwia przewożenie przedmiotów o długości do 3,5 metra. Po złożeniu trzeciego rzędu foteli pojemność bagażnika w Zafirze Life „S” wzrasta do 1500 litrów (do wysokości dachu). Po wymontowaniu tylnych foteli całkowita pojemność ładunkowa wynosi 3397 litrów.

Luksusowe wyposażenie Lounge jest dostępne w wersji z długim rozstawem osi i obejmuje przednie fotele z funkcjami masażu i podgrzewania oraz cztery ruchome fotele z tyłu ze skórzaną tapicerką i siedziskami o szerokości 48 centymetrów. Ruchomy stolik można złożyć, aby zyskać miejsce na więcej drobiazgów. Pasażerowie mogą doładować swoje urządzenia mobilne z gniazdka 230 V.

Opel-Zafira-L5

Wysokość większości wersji Zafiry Life nie przekracza 1,90 m, co pozwala na parkowanie w typowych garażach podziemnych.

Wszystko pod kontrolą

Nowy minivan Opla jest wyposażony w liczne systemy wspomagające prowadzenie pojazdu. Kamera i radar monitorują obszar przed samochodem. System rozpoznaje nawet obecność pieszych przechodzących przez jezdnię i może zainicjować hamowanie awaryjne przy prędkości do 30 km/h. Inteligentny tempomat dostosowuje prędkość do pojazdu poprzedzającego i automatycznie zwalnia w razie potrzeby, nawet do 20 km/h.

Systemy utrzymania pojazdu na pasie ruchu oraz wykrywania zmęczenia ostrzegają kierowcę. System przełączający tryb pracy reflektorów między światłami drogowymi i mijania jest aktywny przy prędkości powyżej 25 km/h. Unikatowy jest kolorowy wyświetlacz projekcyjny z informacjami o prędkości, odległości od pojazdu poprzedzającego i wskazówkami nawigacyjnymi.

Opel-Zafira-L6

Pokazywana na targach motoryzacyjnych Zafira Life jeszcze w tym roku otrzyma usługę telematyczną Opel Connect. Ultradźwiękowe czujniki w przednim i w tylnym zderzaku ostrzegają kierowcę o wszelkich przeszkodach przy parkowaniu. Obraz z kamery cofania jest wyświetlany w lusterku wstecznym lub na 7-calowym ekranie, na którym można również oglądać widok pojazdu z góry obejmujący 180 stopni.

Systemy Multimedia i Multimedia Navi są wyposażone w duże 7-calowe ekrany dotykowe. Ten drugi oferuje dodatkowo nawigację z mapami Europy w widoku 3D. We wszystkich trzech wersjach wyposażenia dostępny jest system nagłośnienia dużej mocy. W najbogatszej wersji pasażerowie mogą liczyć na wrażenia akustyczne zapewniane przez 10 głośników.