BULLI SUMMER FESTIVAL 2017 CZYLI HUCZNA ROCZNICA VOLKSWAGENA T1

/bulli_summ1.jpg”>vw-bulli1

Tęsknota za wolnością, zabawa i radość z jazdy. Z okazji 70. lat modelu T w Wolfsburgu, w parku Allerpark, oddalonym niecałe półtora kilometra od samego Autostadt, w terminie od 3 do 6 sierpnia odbywał się Bulli Summer Festival.

Tereny parku przeistoczą się w ogromną strefę festiwalową i raj dla miłośników i posiadaczy modeli T.


Zobacz także:

TURYSTYKA

UŻYTKOWE


 

Organizatorzy zadbali o moc atrakcji, nie zabraknie koncertów, strefy rekreacyjnej, kampingowej, wspólnego grillowania, zabawy, ekspozycji samochodów i ogromnego konwoju kończącego festiwal. Parada z Wolfsburga do fabryki w Hanowerze odbędzie się 6 sierpnia i weźmie w niej udział 350 legendarnych modeli Bulli. Przed bramami zakładu w Stöcken odbędzie się wielka plenerowa impreza z udziałem gości z całego świata.

Wyśmienitą zabawę zapewnią hanowerska grupa popowa Marquess, wokalistka Jea oraz zespół DJ-ów Adaptiv. Każdy może wziąć udział w festiwalu i imprezie na zakończenie – wstęp jest wolny. Marka Volkswagen Samochody Użytkowe wspiera wydarzenie jako główny sponsor.

Członkowie zarządu i rady zakładowej, gwiazdy telewizji i kina, a także nadburmistrz Hanoweru – stolicy landu Dolna Saksonia – Stefan Schostok znajdą się wśród świętujących i wezmą udział w paradzie Bulli. Konwój historycznych aut ma nawiązywać do wydarzenia z 1956 roku, kiedy produkcję tego modelu przeniesiono do Hanoweru, stolicy kraju związkowego, gdzie Volkswagen Transporter jest produkowany do dzisiaj.

W przejeździe do Hanoweru weźmie również udział Eckhard Scholz – Prezes Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe; pojedzie swoim własnym T1 rocznik 1965 z silnikiem o mocy 44 KM w kolorze białym.

– Przejazd w gronie tak wielu dumnych posiadaczy Bulli do fabryki w Hanowerze, żeby wspólnie świętować zakończenie festiwalu „Bulli Summer” będzie wielkim przeżyciem. Nie mamy wątpliwości, że Bulli to coś więcej niż samochód. To obiekty kolekcjonerskie wyznaczające styl życia swoich właścicieli – i dotyczy to wszystkich generacji tego modelu. Ten styl życia, w którym tak ceni się wolność, będzie można poczuć także podczas imprezy zamykającej festiwal – powiedział Scholz.

– Ogromnie się cieszymy na wielki finał festiwalu przed bramami fabryki, w którym wezmą udział miłośnicy Bulli i wielu naszych pracowników. To właśnie oni wszyscy sprawili, że ten samochód stał się tym, czym jest dzisiaj: autem kultowym i to już w szóstym pokoleniu – mówi Bertina Murkovic, zastępczyni przewodniczącego Rady Zakładowej Volkswagen Samochody Użytkowe.

70 lecie Volkswagena T1 świętować będą także fani z Polski. Na festiwal wybiera się grupa ponad 70 osób w 27 samochodach z rodziny T. 15 uczestników festiwalu otrzymało zaproszenie na Bulli Summer Festival wygrywając organizowany przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe konkurs na Facebook-u. Zwyciężyły najciekawsze i najbardziej wyjątkowe historie właścicieli z ich modelem T.

Pozostałe załogi to wierni fani marki, użytkownicy klasycznych Transporterów, regularni bywalcy zlotów. Wszystkie załogi stworzą wspólnie „Team Poland” i będą reprezentować Polskę w Wolfsburgu. Członków teamu, wspierać będzie polski importer marki Volkswagen Samochody Użytkowe, który przygotował na terenie campingu dedykowaną strefę dla uczestników.

Co czeka na miłośników Bulli podczas festiwalu?

3-6 sierpnia Allerpark, Wolfsburg:
– setki modeli Bulli należące do wszystkich sześciu generacji;
– muzyka na żywo;
– gry i zawody sportowe;
– nagrody dla aut w różnych kategoriach;
– „konwój” do bram fabryki w Hanowerze (6 sierpnia).

6 sierpnia, godz. 12-18, przed zakładam produkcji VW Transportera w Hanowerze:
– wielkie spotkanie miłośników Bulli, setki samochodów reprezentujących wszystkie sześć generacji modelu;
– powitanie przez Eckharda Scholza, Prezesa Zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe;
– muzyka na żywo: Marquess (dwa występy);
– muzyka na żywo: Jea Assiamah;
– DJ-team Adaptiv;
– bogaty program występów na scenie, wywiady, wyjątkowe samochody;
– Bulli- bary m.in. ze słynnymi kiełbaskami curry Volkswagena.