CARSHARING: 600 HYBRYDOWYCH YARISÓW JEŹDZI PO WARSZAWIE

toyo-panek1

600 hybrydowych Yarisów, wynajmowanych na minuty za pośrednictwem aplikacji Panek CarSharing, jest aktualnie dostępnych dla kierowców w Warszawie.

Toyota dostarczyła operatorowi programu, firmie Panek S.A. kolejnych 300 samochodów po faceliftingu, które uzupełniły flotę 300 egzemplarzy tego modelu z 2017 roku.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Do grudnia użytkownicy aplikacji będą mieli do dyspozycji aż 1000 miejskich hybryd Toyoty.

Od lipca 2017 roku w Warszawie działa system wynajmu samochodów na minuty Panek CarSharing oparty wyłącznie na hybrydowych Toyotach Yaris. Od grudnia będzie to największy program wynajmu samochodów na minuty i najliczniejsza flota hybryd w Polsce. Samochody dostarczył autoryzowany dealer Toyota Dobrygowski.

toyo-panek2

– Hybrydy to krok do przodu, ku zmianie świadomości kierowców. Zależy nam, żeby samochody niskoemisyjne zastępowały auta konwencjonalne w naszych miastach. Inwestujemy w rozwój floty, bo większa dostępność samochodów przekłada się na rosnącą liczbę użytkowników i przejazdów – powiedziała Katarzyna Panek, rzecznik prasowy Panek S.A.

Hybryda dla każdego

Hybrydowy Yaris to samochód do miasta, dobrze dostosowany do potrzeb wynajmu krótkoterminowego. To niewielki hatchback o bardzo małym promieniu skrętu (4,8 m) i zwartych wymiarach, które ułatwiają parkowanie. W manewrowaniu pomaga także kamera cofania oraz automatyczna skrzynia biegów.

Jak podkreśla Katarzyna Panek, użytkownicy chętnie korzystają z hybrydowych Yarisów z floty Panek CarSharing także na dłuższych trasach, często w cztery osoby. To dlatego, że auto ma przestronne, pięciodrzwiowe nadwozie i sporo miejsca na tylnej kanapie. Wysokiej jakości wnętrze zapewnia komfort podróży. Do wypadów za miasto zachęca niski koszt wynajmu dobowego – tylko 90 zł dziennie (24h).

toyo-panek4

– Jesteśmy otwarci również na przewóz zwierząt we własnych kontenerach. Wiele osób korzysta z tej opcji, podkreślając, że pupile są mniej zmęczone po podróży hybrydą niż konwencjonalnym autem ze względu na to, że napęd hybrydowy generuje znacznie mniej hałasu i wibracji – podkreśliła Katarzyna Panek.

Yaris Hybrid – miejskie auto

Toyota Yaris to jedyny przedstawiciel segmentu B w Europie dostępny z samo- ładującym się napędem hybrydowym. Atuty układu hybrydowego, bogate wyposażenie w standardzie i atrakcyjna cena powodują, że wersja hybrydowa odpowiada za ponad połowę sprzedaży tego modelu, a Yaris Hybrid jest drugą po C-HR Hybrid najpopularniejszą hybrydą na kontynencie.

Nowe samochody zakupione do floty Panek CarSharing wyróżniają się na rynku wynajmu na minuty automatyczną skrzynią biegów, cichą pracą napędu i łatwością prowadzenia. Na ich wyposażenie składają się także m.in. kamera cofania, klimatyzacja i dobrej jakości system audio. W samochodach jest zamontowany specjalny system, który umożliwia otwieranie, zamykanie i obsługę auta przez aplikację bez użycia kluczyka oraz uruchamianie przyciskiem Start.

toyo-panek3

– Nasi klienci są bardzo zadowoleni z napędu hybrydowego. Na początku mieliśmy pewne obawy ze względu na to, że automatyczne skrzynie nie są w Polsce rozpowszechnione, ale kierowcy szybko nauczyli się je obsługiwać. Co więcej, jest to ułatwienie także dla nas ze względu na to, że nie musimy się martwić o naprawy sprzęgła, którego w tych samochodach po prostu nie ma”. Kolejną zaletą jest duża moc i dynamika tych samochodów. Nasi klienci to w znacznej mierze młodzi ludzie, którzy doceniają zrywność hybrydowego Yarisa. Hybrydy przyczyniają się przy tym do redukcji emisji spalin w naszych miastach. Smog to w ostatnich latach poważny problem, dlatego im częściej kierowcy wybiorą nisko- emisyjną hybrydę zamiast konwencjonalnego auta spalinowego, tym lepiej dla nas wszystkich – skomentowała Katarzyna Panek.

Hybrydowy carsharing

Panek CarSharing to program carsharingowy w Warszawie, który jako jedyny udostępnia użytkownikom auta hybrydowe. Nowością w programie Panek CarSharing obok większej floty samochodów jest także aplikacja opracowana przez polską firmę Satis, która zastąpiła wcześniejsze oprogramowanie z Francji. Aplikacja ma nowe funkcje – wycenę wynajmu, stałą, bieżącą kontrolę kosztów i prowadzenie do auta oparte na Google Maps.

Firma rozszerzyła także strefę działania o nowe dzielnice i miejscowości – Ząbki, Legionowo, Nowy Dwór, Pruszków i Piaseczno, a także o lotnisko Okęcie i Modlin, gdzie można korzystać z samochodów na minuty bez ponoszenia opłat za parking.