CARSHARING: MOŻNA WYNAJĄĆ NA MINUTY FIATA 125P

fiat-125p-p1

Do floty Panek CarSharing dołączył właśnie następny samochód z serii polskich klasyków. Na minuty można obecnie wypożyczyć także, otwieranego telefonem, Fiata 125p.

Wprowadzony do usługi pojazd pochodzi z 1988 roku, został kupiony od pierwszego właściciela, który ze względu na swój wiek (76 lat) postanowił zrezygnować z prowadzenia auta.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

– Po Polonezie i Maluchu, przyszedł czas na dużego Fiata. Poszukiwania zajęły nam sporo czasu, jednak było warto, oddajemy do użytkowania prawdziwą perełkę. Nie sądziliśmy, że samochody klasyczne będą się cieszyć tak niesłabnącym zainteresowaniem. Fiat 125p znalazł się w ofercie na życzenie naszych użytkowników – informuje Leszek Leśniak, Dyrektor usługi Panek CarSharing.

W ciągu 31 lat Duży Fiat przejechał jedynie 71 000 kilometrów, czyli około 2 300 km przez każdy rok swojego użytkowania. Jeździł po terenach Górnego Śląska i od zakupu posiadał te same, oryginalne, czarne tablice. Oddany do użytkowania pojazd to model Berlina z silnikiem o pojemności 1481 ccm i mocy 75 koni mechanicznych.

– Tak samo, jak Maluch, Fiat 125p posiada ssanie, także uruchomienie go może okazać się dla niektórych osób wyzwaniem. Ciekawostką może też być brak wspomagania kierownicy, co przy dużym gabarycie samochodu powoduje, że manewrowanie wymaga użycia dużo większej niż w większości samochodów siły. W schowku umieściliśmy instrukcję z objaśnieniem najważniejszych elementów wyposażenia i wskazówkami, jak uruchomić Fiata – dodaje Leszek Leśniak.

Fiat 125p to samochód dla konesera, jest odpowiedzią na prośby użytkowników Panek CarSharing, którzy mimo korzystania z jednej z najnowocześniejszych usług na rynku, chcą co jakiś czas wrócić do przeszłości. Dzięki wprowadzeniu do floty kilku samochodów klasycznych firma chce oddać hołd motoryzacji i skłonić użytkowników do refleksji nad tym, jak technika idzie do przodu.

Na przykładzie starych samochodów i tego, jak kiedyś się podróżowało, łatwiej jest docenić to, co obecnie daje nam rynek oraz jak nowoczesne i bezpieczne są konstruowane teraz auta. Dzięki temu porównaniu Panek chce zachęcić swoich użytkowników do szanowania floty, która obecnie udostępnia w CarSharingu.

Rejestracja w systemie Panek CarSharing zajmuje kilka minut.