CES 2019: GARMIN DRIVE CZYLI NOWA LINIA NAWIGACJI

Drive_Lifestyle1

Na stoisku Garmin podczas tegorocznych targów elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show w Las Vegas, zaprezentowana została nowa linia produktów Drive.

Przenośne urządzenia nawigacyjne zostały zaprojektowane z myślą o ułatwieniu jazdy zarówno w trasie, jak i podczas codziennych dojazdów do pracy.


Zobacz także:

GPS / AUDIO

ROZMAITOŚCI


 

Linia obejmuje łatwe w użyciu modele z wyświetlaczami o przekątnej 5,0, 5,5 lub 6,95 cala. Skupiając się na funkcjach, które mają największe znaczenie, Garmin wyposażył urządzenia w bezramkowe ekrany o wysokiej rozdzielczości, łatwe do odczytania mapy z trójwymiarowym widokiem budynków i terenu oraz szczegółowe wskazówki nawigacyjne, pomocne podczas podróży.

Drive-garmin4

– Z dumą prezentujemy nową nawigację Garmin DriveSmart 55 z wysokiej rozdzielczości 5,5-calowym bezramkowym wyświetlaczem, który zapewnia kierowcom większy widok w kompaktowej formie. W połączeniu z jeszcze krótszym czasem wyznaczania trasy, intuicyjnym interfejsem oraz wygodnymi punktami orientacyjnymi 3D, ta nawigacja będzie doskonałym towarzyszem w każdej trasie – powiedział Dan Bartel, Wiceprezes ds. Sprzedaży w firmie Garmin.

Nowe nawigacje satelitarne wyposażono w intuicyjne menu i sterowanie głosowe, które umożliwiają bezpieczne korzystanie z nawigacji podczas prowadzenia samochodu. Wszystkie modele Garmin Drive są wyposażone fabrycznie w mapy całej Europy, a wbudowany moduł Wi-Fi (w wybranych modelach) umożliwia łatwą aktualizację map i oprogramowania bez konieczności podłączania urządzeń do komputera.

Nawigacje korzystają zarówno z satelitów systemu GPS, jak i Galileo. Dzięki temu wskazania urządzeń w wymagającym terenie są bardziej precyzyjne. Jest to szczególnie pomocne podczas jazdy w miejscach bez wyraźnego widoku nieba np.: w gęstej zabudowie miejskiej lub w górach.

Wskazówki Garmin Real Directions sprawiają, że korzystanie z nawigacji samochodowej jest intuicyjne i bezproblemowe. Łatwe do zrozumienia komunikaty wykorzystują zawierają informacje o charakterystycznych punktach orientacyjnych w okolicy, budynkach czy skrętach na sygnalizacji świetlnej.

Drive-garmi3

Urządzenia wyświetlają także dodatkowe powiadomienia dla kierowców, takie jak ostrzeżenia o ostrych zakrętach lub strefie szkolnej, pomagając zachować szczególną ostrożność i zachęcając do bezpieczniejszej jazdy. Ponadto wszystkie urządzenia Garmin Drive 52 i DriveSmart 55/65 oferują dostęp do usługi Live Traffic, która zapewnia informacje o bieżącym ruchu drogowym, oraz powiadomienia o objazdach i podpowiedzi tras alternatywnych.

Korzystając z urządzeń z linii Drive można skorzystać z rankingów TripAdvisor, które pomogą wyszukać najlepszy nocleg w okolicy, albo polecaną restaurację, a dostęp do danych Forsquare ułatwi znalezienie najciekawszych atrakcji w okolicy.

Ponadto urządzenia DriveSmart 55 i 65 są kompatybilne z nową aplikacją Drive, a Drive 52 z aplikacją Smartphone Link. Po pobraniu odpowiedniej aplikacji, nawigacja samochodowa może zostać sparowana z telefonem za pośrednictwem Bluetooth, aby wyświetlać informacje o aktualnym ruchu drogowym, parkingach, pogodzie oraz powiadomienia z telefonu.

Nowa linia produktów Garmin Drive 2019 obejmuje urządzenia Drive 52, DriveSmart 55 oraz DriveSmart 65. Nawigacje te będą dostępne jeszcze w tym miesiącu z sugerowanymi cenami w przedziale od 169,99 do 289,99 euro.