CHICAGO 2018: DEBIUT GAMY MODELI TOYOTA TRD PRO

toyota_trd_1

Na targach motoryzacyjnych w Chicago Toyota zaprezentowała odświeżoną gamę modeli TRD Pro na rok modelowy 2019. Tak jak w poprzednich latach, pakiet z logo TRD otrzymały pick-upy Tacoma i Tundra oraz terenowy SUV 4Runner.

Znane z poprzednich edycji off- roadowe pakiety zostały w tym roku rozbudowane o nowe elementy wyposażenia.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

Linia TRD Pro weszła na rynek po raz pierwszy w 2014 roku. Seria firmowana przez markę – firmę sportowo- tuningową Toyoty, nawiązuje do bogatego doświadczenia marki w sportach off- roadowych. TRD odpowiada m.in. za sukcesy duetu Ryan Millen i Rhianon Gelsomino, którzy za kierownicą prototypowego Rally RAV4 zajęli pierwsze miejsce w klasie 2WD rajdowych mistrzostw American Rally Association 2017.

toyota_trd_2

Wszystkie trzy modele w linii TRD Pro 2019 otrzymały 2,5-calowe amortyzatory Fox z wewnętrznym kanałem obejściowym, dostosowane do jazdy w każdych warunkach. Wyposażone w nie samochody nadają się do szybkiej jazdy po pustyni, skalnych przepraw, ale także do komfortowej jazdy na co dzień.

Tacoma TRD Pro otrzymała ponadto snorkel oraz wysokiej klasy system nagłośnienia JBL. Samochód napędza 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 281 KM.

toyota_trd_3

Tundra TRD Pro ma teraz światła przednie i przeciwmgielne LED oraz przeprojektowany grill i maskę. Samochód porusza się na nowych, 18-calowych, aluminiowych kołach BBS – każde z nich pozwoliło zaoszczędzić 1,5 kg masy w stosunku do tegorocznego modelu. Zastosowano opony P275/65R18 all- terrain firmy Michelin. Pojazd napędza 5,7-litrowy V8 o mocy 386 KM.

4Runner TRD Pro 2019 został wyposażony w nowy bagażnik dachowy, osłonę przedniego zderzaka ze znaczkiem TRD, 17-calowe, aluminiowe obręcze wykończone w czarnym macie oraz opony Nitto Terra Grappler P265/70R17 A/T. We wnętrzu pojawiło się nagłośnienie JBL. Standardowym silnikiem pod maską jest 4-litrowy V6 o mocy 273 KM.

toyota_trd_4

Prezentowane na salonie samochodowym nowe auta z serii TRD Pro 2019 trafią do salonów jesienią. Kierowcy będą mieli do wyboru trzy kolory nadwozia – Super White, Midnight Black Metallic i opracowany specjalnie dla TRD Pro lakier Voodoo Blue.