CITROEN: NOWY C4 CACTUS Z KOMFORTOWYM ZAWIESZENIEM

citr_c4cact1

Citroën wprowadzi za kilka miesięcy na rynek nowy model C4 Cactus. Samochód przeszedł nie tylko metamorfozę z sferze stylizacji, ale także zmiany w zakresie technologii i silników.

W ramach programu Citroën Advanced Comfort auto inauguruje na rynku europejskim całkowicie nowe zawieszenie z technologią Progressive Hydraulic Cushions.


Zobacz także:

PREMIERY


 

PHC, czyli zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi oferuje najwyższy komfort jazdy. samochód posiada też nowe fotele Advanced Comfort. Nowy hatchback C4 Cactus zadebiutuje oficjalnie w pierwszym kwartale 2018 roku.

citr_c4cact2

Po wprowadzeniu na rynek w 2016 roku modelu C3 i ofensywie w segmencie SUV w 2017 roku (wraz z modelami C3 Aircross i C5 Aircross), Citroën wchodzi w kolejny etap ofensywy produktowej. Nowy model posiada 12 systemów wspomagania prowadzenia, 3 technologie łączności oraz silniki o mocy do 130 KM.

ŚMIAŁE WZORNICTWO

Nowy C4 Cactus podkreśla swoją odmienność poprzez nowy, szeroki i wyrazisty pas przedni, przeprojektowany pas boczny oraz okazały tył, w który wbudowano nowe światła LED z efektem 3D. Rozstaw osi 2,60 m i krótkie zwisy zapewniają mu kompaktowe wymiary, dzięki którym pozostaje zwinny i zwrotny, a jednocześnie zapewnia odpowiednią ilość miejsca w kabinie.

Opływowe kształty podkreślają typowe dla Citroëna wyraziste elementy graficzne, takie jak: panele Airbump w dolnej partii drzwi, dach stylistycznie odcięty czarną barwą słupków przednich i pasem okien, dwupoziomowy układ świateł z przodu czy też wspomniana wyżej, szeroka identyfikacja świetlna z tyłu.

citr_c4cact3

Auto oferuje 31 kombinacji personalizacji wyglądu dzięki 9 kolorom nadwozia i 4 pakietom kolorystycznym z akcentami kolorystycznymi, co pozwala tworzyć samochody zgodnie z własnymi upodobaniami. Funkcjonalne, proste i przestronne wnętrze tworzy odprężającą atmosferę. Proponowanych będzie co najmniej 5 różnorodnych i przytulnych tonacji wnętrza,które dostarczą wrażenia jasności, miękkości i wyrafinowania.

NOWY WYMIAR WYGODY

Wykorzystując wszystkie elementy programu Citroën Advanced Comfort, nowy C4 Cactus wprowadza nowości technologiczne zapewniające wszechstronną wygodę podróżowania. A to dzięki zastosowaniu, po raz pierwszy w Europie, systemu zawieszenia z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi (Progressive Hydraulic Cushions), które skutecznie tłumią nierówności nawierzchni i dają wrażenie podróżowania jak na latającym dywanie.

W ramach światowej premiery w modelu pojawiły się nowe, przyjemne w dotyku fotele Advanced Comfort. Udało się także wprowadzić skuteczniejszą izolację akustyczną oraz wyposażenie, łącznie z całą gamą technologi wspomagania prowadzenia i łączności.

citr_c4cact4

CITROËN – HISTORIA KOMFORTU

Citroën od początku swojego istnienia uchodzi za pioniera i innowatora w dziedzinie komfortu – właśnie ta cecha wyróżnia wszystkie modele marki od czasu, gdy w 1919 r. na drogi wyjechał pierwszy model. Dążenie do zapewnienia komfortu prowadziło do projektowania bardziej miękkich foteli, które lepiej obejmują i podtrzymują ciało, oraz systemów zawieszenia, które pochłaniają wstrząsy i chronią pasażerów przed uciążliwością jazdy po nawet najgorszych nawierzchniach.

Założeniem Citroën Advanced Comfort jest poszukiwanie współczesnych wymiarów wygody w pojazdach, a jego realizacja w najnowszych modelach marki Citroën zmierza do osiągnięcia czterech celów: komfortu jazdy, komfortu życia (funkcjonalne schowki, przemyślane rozmieszczenie elementów), komfortu funkcjonalnego (zastosowaniu intuicyjnych w obsłudze urządzeń, systemów wspomagających kierowcę oraz łączności) oraz komfortu umysłu (podawanie właściwych informacji wizualnych).

Obecnie ergonomia, komfort toczenia, jakość prowadzenia, praktyczność i uniwersalność, a nawet atmosfera w kabinie stanowią ważne elementy składające się na ocenę samochodu jako w najwyższym stopniu wygodnego, i to zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Citroën już od niemal stu lat stara się podnosić wygodę i zwiększać przyjemność kierowcy.

citr_c4cact5

Wśród wielu innowacji w tym kontekście wymienić można: słynne zawieszenia hydropneumatyczne, ergonomiczne elementy sterowania wokół miejsca kierowcy, zaawansowane konstrukcje siedzeń, obniżanie oporu powietrza przekładające się na lepsze wyciszenie kabiny, wprowadzanie nowych rozwiązań w zakresie konstrukcji pojazdu oraz użycie we wnętrzu nowych materiałów.

Wszystkie tematy wchodzące w zakres programu Citroën Advanced Comfort opierają się na innowacjach wprowadzanych w ciągu dziejów marki.