CITROEN: POZNALIŚMY POLSKIE CENY NOWEGO MODELU BERLINGO

citro-beli-1

W salonach Citroena dostępny jest nowy model Berlingo. Producent pierwszego swojego kombivana stworzył 22 lata temu – w 1996 roku. Przez lata w modelu wprowadzono wiele innowacji.

Trzecia generacja jest kontynuacją sagi niekonwencjonalnego, prostego i funkcjonalnego samochodu.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

CITROEN: NOWY BERLINGO VAN W SALONACH W 2019 ROKU


 

Berlingo stał się synonimem „praktycznego zmysłu”, partnera w wypoczynku i dla każdej rodziny. Nowy model jest całkowicie spójny z linią ostatnich samochodów marki. Nowe auto to nie tylko nowa stylistyka i polepszony komfort, ale też świeżość oraz funkcjonalność rozwiązań. Dotychczas Berlingo został sprzedany w ponad 1,7 miliona egzemplarzy.

citr-berlin-2

Nowa generacja to z zewnątrz solidny, a jednocześnie przyjazny wygląd. We wnętrzu zaś modułowość i przestrzeń. Pojazd jest znacznie łatwiejszy w codziennym użytkowaniu dzięki trzem niezależnym i składanym w prosty sposób tylnym siedzeniom, płaskiej podłodze sięgającej aż do przedniego fotela pasażera, również składanego, długości powierzchni ładunkowej 2,70 m i dodatkowym 100 l pojemności bagażnika (wersja M – 775 l, wersja XL – 1 050 l).

Zaspakaja potrzeby użytkowników dzięki nowej platformie, 19 systemom wspomagania prowadzenia i 4 systemom łączności, układom napędowym najnowszej generacji, czy też automatycznej skrzyni biegów EAT8 oraz nowemu zawieszeniu, które zwiększa komfort.

citro-beli-4

Gama silników składa się z jednostek Diesla i benzynowych, zapewniających osiągi przy zachowaniu ograniczonej emisji zanieczyszczeń oraz niskiego zużycia paliwa.

Silniki benzynowe to: PureTech S&S o pojemności 1,2 litra i mocy 110 KM z manualną 6-przełożeniową skrzynią biegów lub 130 KM z automatyczną skrzynią biegów EAT8 (dostępny w drugiej połowie 2019).

citro-beli-5

Silniki diesla: BlueHDi S&S o pojemności 1,5 litra i mocy 75 KM, 100 KM lub 130 KM z manualną 5 lub 6-przełożeniową skrzynią biegów lub automatyczną EAT8.

Citroën Berlingo jest teraz dostępny w dwóch długościach nadwozia M i XL (4,40 m lub 4,75 m), w wersjach z pięcioma lub siedmioma miejscami siedzącymi. Model jest dostępny w Polsce w cenie od 61 900 (VP M) i 65 900 zł (VP XL).

citr-berlin-3