CLARION: NOWA STACJA MULTIMEDIALNA NX807E W SPRZEDAŻY

cla-NX807E-1

Firma 2N-Everpol, wyłączny dystrybutor produktów marki Clarion w Polsce, wprowadza do sprzedaży najnowszy model stacji multimedialnej NX807E.

Nowe urządzenie w formacie 2-DIN oferuje szeroki wachlarz funkcji oraz kilka nowości względem wcześniej dostępnego na rynku modelu NX706E.


Zobacz także:

GPS/AUDIO

CLARION


 

Ekran LED z funkcją multi touch, polski interfejs, nawigacja z najnowszym oprogramowaniem iGO NextGen, odtwarzacz płyt CD/DVD, komplet portów i złącz czy obsługa Apple CarPlay to kilka cech które sprawią, że podróż ze stacją NX807E na pokładzie będzie bezpieczniejsza.

Stacja multimedialna NX807E to obecnie najwyższy model spośród oferowanych przez firmę Clarion. Cechuje się ergonomią i wygodą użytkowania. Czytelny, elektrycznie uchylany ekran 7 cali o rozdzielczości 800 x 400 pikseli (WVGA) z obsługą wielodotykową oraz graficzny interfejs w języku polskim, gwarantują prosty i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji oferowanych przez urządzenie. Kolor klawiszy pod ekranem można dowolnie regulować w zakresie RGB, oferującym łącznie ponad 16 milionów odcieni.

cla-NX807E-2

Urządzenie posiada czytnik CD/DVD umożliwiający odczyt płyt tłoczonych oraz nagrywanych przez użytkownika, na których znajdują się muzyka, filmy i zdjęcia we wszystkich najpopularniejszych obecnie formatach. Do stacji można również podpiąć urządzenie pamięci przenośnej za pomocą portu USB. Moduł Bluetooth w wersji 4.0 umożliwia bezprzewodowe przesyłanie plików muzycznych z kompatybilnych z tą technologią urządzeń, a dzięki mikrofonowi w panelu oraz dodatkowemu mikrofonowi zewnętrznemu także bezpieczne prowadzenie rozmów telefonicznych w trakcie jazdy.

Najważniejszą zmianą w porównaniu do modelu NX706E jest obsługa Apple CarPlay. Po podłączeniu iPhone’a przez kabel USB, na ekranie wyświetla się specjalnie dostosowane menu dedykowane do obsługi najważniejszych funkcji telefonu, takich jak nawiązywanie i odbieranie połączeń, sterowanie odtwarzaczem muzycznym czy obsługa wiadomości SMS. Wszystko to odbywać się może za pomocą dotykowego ekranu stacji, bądź poprzez funkcję Siri, czyli asystenta głosowego.

Tuner radiowy RDS z funkcją Radio Text oraz pamięcią 24 stacji umożliwi szybki dostęp do ulubionych stacji, bez konieczności manualnego wyszukiwania częstotliwości. Redukcja szumów w pasmie FM sprawi, że dźwięk będzie bardziej klarowny, a użytkownik usłyszy każdy detal.

W nowej stacji za wrażenia akustyczne odpowiada wzmacniacz 4 x 50W z wieloma możliwościami konfiguracji. Istotna jest funkcja wzmacniania basu Magna BASS EX, 15-pasmowy korektor graficzny oraz możliwość sterowania subwooferem. Urządzenie obsługuje technologię Clarion Full Digital Sound. Model posiada cyfrowe wyjście optyczne SPDIF w standardzie Toslink. W menu urządzenia wybrać można regulację poziomu głośności.

cla-NX807E-3

Nawigacja w NX807E oparta jest na iGo NextGen. Wyposażony w mapy całej Europy, moduł nawigacyjny cechuje się precyzją pozycjonowania pojazdu, na który składają się aż trzy elementy. Standardowy moduł opiera swoje działanie na komunikacji z satelitami. Czujnik żyroskopowy stale koryguje odczyty z modułu GPS, który może tracić precyzyjność pozycjonowania. Czujnik prędkości pozwala na dokładne pozycjonowanie pojazdu nawet w miejscach, do których sygnał GPS nie dociera, np. w tunelach

Wszystkie te cechy składają się na system nawigacyjny, któremu można zaufać…

W tylnej części urządzenia znajduje się szereg przydatnych wyjść, które umożliwią budowę zaawansowanego systemu multimedialnej rozrywki wraz z obsługą drugiej strefy dla pasażerów podróżujących na tylnych siedzeniach samochodu. Wśród nich znajduje się m. in. wejście HDMI, 2 porty USB oraz wejścia i wyjścia audio i wideo. Dodatkowe dwa złącza mini-jack służą do fabrycznego sterowania z kierownicy oraz do podłączenia mikrofonu zewnętrznego.

Do stacji podłączyć można również kamerę cofania oraz tylne monitory za pomocą złącz RCA. Całym systemem można wygodnie sterować za pomocą dotykowego ekranu lub dołączonego pilota.

Stacja nie jest najtańsza, sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 4 499zł.