CLASSIC MANIA CZYLI STO ZABYTKOWYCH AUT NA ROCZNICĘ

do-sosnow1

W niedzielę, 30 września na terenie centrum handlowego Designer Outlet odbędzie się już 9. edycja Classic Manii, czyli Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów, określane również mianem Zlotu Samochodów Zabytkowych.

Jedna z najbardziej lubianych imprez ponownie zawita do Sosnowca. To wyjątkowe wydarzenie symbolicznie uczci 100. rocznicę odzyskania niepodległości – liczbą pojazdów biorących udział w zlocie oraz wyróżniając polskie produkcje.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

ROZMAITOŚCI


 

Wśród dodatkowych atrakcji m.in. konkurs, w którym do wygrania Renault Koleos na weekend.

Impreza rozpocznie się o godz. 9:00 w Parku Sieleckim przy ul. 3-go Maja, gdzie odbędzie się oficjalne otwarcie i rejestracja uczestników. Następnie pojazdy przejadą ulicami miasta w „Klasycznej Paradzie Niepodległości” i wjadą na teren parkingu Designer Outlet Sosnowiec (ul. Orląt Lwowskich 138), gdzie będzie można je oglądać do godzin popołudniowych.

– Od lat współorganizujemy to wspaniałe wydarzenie, które stało się już symbolem Sosnowca. Tym bardziej, nie mogło nas zabraknąć w tym roku, przy tak szczególnej edycji, wpisującej się w obchody 100-lecia niepodległości Polski. Chcemy, aby mieszkańcy naszego miasta i regionu mieli szansę w ciekawy i atrakcyjny sposób spędzić ten czas z rodzinami i przyjaciółmi. Stąd aktywnie włączamy się w organizację imprezy, zapewniając dodatkowe atrakcje i udostępniając teren parkingu. Klasyki będą parkować pod Designer Outlet od strony wejścia głównego. Zadbamy oczywiście o wygodę wszystkich klientów i parking zostanie przygotowany tak, aby każdy mógł tego dnia swobodnie zrobić zakupy – mówi Elżbieta Zygmunt, Marketing Manager Designer Outlet Sosnowiec.

Co zobaczymy i z kim się spotkamy?

Odwiedzający imprezę będą mogli z bliska podziwiać wszystkie zabytkowe auta, wziąć udział w atrakcjach dodatkowych i spotkać się z gośćmi specjalnymi.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. mistrzowie polskiego kartingu – Maciej Czerwiński i Tomasz Ferdin, legenda rajdów samochodowych lat 80-tych – Marek Mateja, występujący obecnie w Historycznych Samochodowych Mistrzostwach Polski Zbigniew Kotarba z Moto Legendy PRL oraz Kantyna Złombol – jedna z najbardziej znanych i lubianych załóg charytatywnego rajdu Złombol, w składzie Wojciech Żaliński i Marek Radoszym.

W tegorocznej edycji rodzime produkcje będą miały szczególne miejsce – pojadą jako pierwsze w “Klasycznej Paradzie Niepodległości”, a ponadto będzie je można podziwiać w specjalnym “polskim sektorze” imprezy. Po raz pierwszy w Classic Manii wezmą udział zabytkowe traktory, w tym oczywiście polski Ursus. Swoją premierę będzie miał także „Rancor” – pojazd militarny zbudowany na bazie Poloneza trucka. Pojawi się również najstarszy polski rower „Ebeco” z 1925 roku.

Wystawy i atrakcje specjalne

Na odwiedzających będzie czekać masa dodatkowych atrakcji, przygotowanych przez Designer Outlet, jako współorganizatora imprezy. Miłośnicy ostrej jazdy, jak i wszyscy kierowcy chcących przetestować swoje umiejętności w ekstremalnych warunkach, będą mogli skorzystać z symulatorów dachowania oraz gokarta, a także toru gokartowego.

Gratką dla fanów różnych elementów motoryzacji będą też liczne stoiska, m.in.: z modelami samochodów, tablicami rejestracyjnymi czy koszulkami. Chętni do „odpicowania sobie bryki” będą mogli skorzystać z oferty detailingu i flokowania wnętrz samochodów.

Charytatywna zbiórka krwi i konkursy

Tradycyjnie na terenie imprezy pojawi się ambulans krwiodawstwa, w którym przez cały dzień będzie można oddawać krew. Organizatorzy liczą tak duże zainteresowanie, jakie miało miejsce w poprzednich edycjach, w których udało się zebrać w sumie 56,7 litrów krwi od 126 dawców.

Wśród dodatkowych atrakcji nie zabraknie także konkursów. Co godzinę 10 losowo wybranych aut klientów zostanie oznaczonych specjalnymi naklejkami, uprawniającymi do odebrania nagrody. Ponadto dla osób, które do 30 września zrobią zakupy i zarejestrują paragon w dniu Classic Manii, do wygrania będą Renault Koleos na weekend oraz bony na zakupy o łącznej wartości 1000 zł.