CONTINENTAL: POMAGAJMY TYM KTÓRZY POMAGAJĄ

Continental_OSP1

Strażacy ochotnicy z Wąsosza Górnego (woj. śląskie) odpowiadają na każde wezwanie pomocy ze strony mieszkańców gminy Popów. Tym razem to oni zaapelowali o wsparcie.

Chodziło o budowę oraz wyposażanie powstającej nowej strażnicy. W tę wyjątkową inicjatywę zaangażował się zespół Continental.


Zobacz także:

OPONY


 

Wokół nas są ludzie, którzy gotowi są poświęcić innym nie tylko swój czas, ale też życie. Czasem sami potrzebują pomocy. Continental przekazał jednostce ogumienie do dwóch samochodów bojowych z usługą montażu w serwisie sieci BestDrive.

Firma oponiarska zgodnie z ideą „Myślimy globalnie, działamy lokalnie” nie tylko czerpie inspiracje z lokalnych rynków, ale też chętnie angażuje się w społeczne inicjatywy. Za każdą organizacją stoją ludzie, dla których bezinteresowna pomoc jest naturalnym odruchem. Tak było również w przypadku jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu Górnym.

Continental podarował jej dwa komplety opon do pojazdów bojowych – lekkiego samochodu ratownictwa technicznego oraz średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Przedstawiciele firmy bez wahania odpowiedzieli na prośbę strażaków ochotników, którzy kompletują wyposażenie nowej strażnicy.

Continental_OSP2

Opony do zadań specjalnych

Biorąc pod uwagę wymagania techniczne pojazdów oraz specyfikę warunków pracy strażaków eksperci Continental dobrali odpowiednie ogumienie. W samochodzie ratownictwa technicznego zostały zainstalowane opony HSR w rozmiarze 10R22.5 zapewniające wysoką trwałość oraz precyzyjne prowadzenie. Wóz gaśniczy wyposażono natomiast w opony o podwyższonej trwałości ContiVanContact200 zapewniające wysoką wytrzymałość nawet w trudnych warunkach drogowych.

– W przypadku samochodów bojowych Ochotniczej Straży Pożarnej powodzenie akcji zależy od wielu czynników. Liczą się nie tylko umiejętności i zgranie naszego zespołu, ale także ze względów bezpieczeństwa nie możemy pozwolić sobie na żadne niedociągnięcia związane ze stanem technicznym pojazdów. Nasze samochody zawsze muszą być sprawne i gotowe do wyjazdu bez względu na pogodę i warunki drogowe – a tu niezbędne są dobrej jakości opony – powiedział Jerzy Modliński, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu Górnym.

Jeden z samochodów należących do OSP – ciężarowy pracuje głównie w terenie, natomiast drugi – lekki zwykle porusza się po drogach utwardzonych. W obu przypadkach liczy się wysoka trwałość opon przy dużym obciążeniu i odporność na uszkodzenia. Opony Continental spełniają wysokie wymagania samochodów strażackich, jednocześnie gwarantując bezpieczną i ekonomiczną jazdę.

Profesjonalne wsparcie

O profesjonalny i sprawny montaż podarowanych przez Continental opon zadbał serwis BestDrive Fergopol z Kłobucka.

– Serwis BestDrive Fergopol z Kłobucka stał się naturalnym ambasadorem tego projektu ze względu na lokalizację, wysoką specjalizację w obsłudze tego typu pojazdów, ale też na dużą wrażliwość właściciela na potrzeby lokalnej społeczności. Pan Paweł Kowalczyk, od początku z wielkim entuzjazmem przyjął propozycję udziału w tym projekcie i skoordynował całą współpracę. Jak się później okazało, wychował się Wąsoszu Górnym i osobiście zna seniorów, którzy byli członkami OSP. Dodatkowo posiadany przez niego sprzęt, stosowane procedury, a przede wszystkim doświadczeni, wyszkoleni serwisanci byli gwarancją profesjonalnego montażu – mówi Łukasz Puchała, menedżer sieci BestDrive na region Polski Południowej.

Serwis BestDrive Fergopol z Kłobucka należy do międzynarodowej sieci profesjonalnych serwisów samochodów i opon koncernu Continental. Warsztat świadczy kompleksową obsługę pojazdów osobowych, ciężarowych i specjalistycznych. Ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze serwisowej pojazdów ciężarowych w zakresie ogumienia.

– Nie pierwszy raz obsługiwaliśmy samochody straży pożarnej. Nasza firma poza serwisem opon świadczy również inne usługi związane obsługą pojazdów ciężarowych, osobowych, a także specjalistycznych. Wiele jednostek straży pożarnej – ochotniczej czy państwowej –korzysta z naszego serwisu w zakresie diagnostyki, napraw i przeglądów swoich wozów bojowych. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób wesprzeć tych, którzy na co dzień niosą pomoc innym – dodaje Paweł Kowalczyk właściciel serwisu BestDrive Fergopol w Kłobucku.

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu Górnym dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu małymi krokami zbliżają się do celu, jakim jest nowa dobrze wyposażona strażnica. Pomagajmy tym, którzy pomagają!

O takich inicjatywach warto pisać…