CONTINENTAL: TRACTORMASTER – NOWA OPONA DLA ROLNICTWA

TractorMaster-con1

W połowie września br. do sprzedaży trafi nowa opona radialna Continental TractorMaster, która stanowi poszerzenie oferty marki dla potrzeb rolnictwa.

To pierwszy produkt, w którym zastosowano wzór bieżnika w technologii D.fine. Nowe ogumienie uzupełni gamę produktów przeznaczonych do maszyn i pojazdów rolniczych Tractor70 i Tractor85.


Zobacz także:

OPONY

UŻYTKOWE


 

W ogumieniu TractorMaster zastosowano nową technologię D.fine. Dzięki odpowiedniemu wymodelowaniu bloczków bieżnika zwiększeniu ulega powierzchnia styku opony z nawierzchnią w jej środkowej części o 5 proc. Tym samym ogumienie osiąga większe przebiegi w porównaniu ze standardowymi oponami.

Do produkcji opon TractorMaster – podobnie jak w pozostałych oponach Continental do ciągników i kombajnów – użyto nylonowego karkasu N.flex. Materiał jest wystarczająco elastyczny, aby zabsorbować wstrząsy, a następnie powrócić do pierwotnego kształtu bez trwałego odkształcenia. Zapewnia to długotrwałą wytrzymałość opony oraz gwarantuje wysoki komfort pracy.

TractorMaster-con2

Redukcja spłaszczeń bieżnika oznacza koniec nierównomiernej pracy opony po dłuższym postoju. Opony radialne Continental charakteryzuje też stopka wykonana z jednego kawałka stalowego drutu. Dzięki temu jest ona bardzo wytrzymała – zachowuje swój kształt i zapobiegają uślizgom na feldze.

Nowe opony, podobnie jak całe ogumienie Continental dla rolnictwa, produkowane są w Lousado, w Portugalii. Pierwsze rozmiary 540 / 65R28 i 650 będą dostępne w sprzedaży już w połowie września 2018 roku. Kolejne pojawią się w ciągu kolejnych kilku miesięcy.

Projektując i produkując opony rolnicze, Continental czerpie z doświadczenia, które zdobywał od 1932 roku. Wraz z wprowadzeniem na rynek w 2017 roku serii opon Tractor70 i Tractor85 firma powróciła do branży rolniczej, oferując wysokiej jakości produkty pod własną marką.

Nowe opony TractorMaster do ciągników to kolejny krok na ścieżce rozwoju tego segmentu. Do 2019 roku w portfolio opon radialnych Continental ma znaleźć się łącznie 100 rozmiarów.