COP23: LEASEPLAN OGŁOSIŁ ROZPOCZĘCIE PILOTAŻOWEGO PROGRAMU

LeasePlan Q11

LeasePlan Corporation N. V., światowy lider w zarządzaniu flotą samochodową, ogłosił na Konferencji Klimatycznej ONZ (COP23) w Bonn, rozpoczęcie pilotażowego programu dla pojazdów elektrycznych.

Jest to kolejny krok firmy w dążeniu do osiągnięcia zerowego poziomu emisji netto dla całej floty do 2030 roku.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Nowy program pilotażowy LeasePlan dla pojazdów elektrycznych został zaprojektowany tak, aby ułatwić klientom przejście na pojazdy niskoemisyjne. Program jest w pełni elastyczny: klienci sami decydują o ilości samochodów. LeasePlan ułatwi również wdrożenie infrastruktury ładowania w biurach klientów i domach pracowników.

W miarę możliwości firma będzie współpracowała z partnerami w celu zapewnienia infrastruktury ładowania zasilanej w 100 proc. energią odnawialną.

Kompensacja emisji dwutlenku węgla będzie również dostępna dla samochodów nieelektrycznych, które nie są częścią programu. Pełny program pilotażowy będzie dostępny w Belgii, Francji, Niemczech, Holandii, Norwegii, Portugalii i Wielkiej Brytanii od grudnia 2017, a w pierwszym kwartale 2018 r. planowany jest dalszy rozwój projektu we Włoszech, Hiszpanii i Szwecji. Kolejno przystąpią do niego pozostałe kraje, w tym Polska.

– Widzimy rosnące zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne ze strony firm, które chcą obniżyć poziom emisji i pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi. W ramach strategii zrównoważonego rozwoju do 2030 roku, LeasePlan pomoże klientom w dokonaniu tej zmiany. Dlatego cieszymy się, że podczas konferencji ONZ w Bonn uruchomiliśmy pilotażowy program dla dużych przedsiębiorstw. Przejście na flotę elektryczną jest jednym z najprostszych sposobów, w jaki firmy mogą szybko obniżyć poziom emisji i pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi – i w LeasePlan zobowiązujemy się do ułatwienia tej transformacji – powiedział CEO Tex Gunning.

Strategia zrównoważonego rozwoju

Komunikat jest kolejnym kamieniem milowym w strategii zrównoważonego rozwoju LeasePlan, której celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto całej floty firmy do 2030 roku. Kluczowe elementy strategii to: edukowanie klientów w obszarze What’s next dla pojazdów elektrycznych; ułatwienie wdrożenia nisko- emisyjnych pojazdów poprzez atrakcyjne oferty, opracowane przez LeasePlan Electric Vehicle Experience Centre; kształtowanie zmian oraz innowacyjnych rozwiązań na rynku samochodów używanych oraz przekształcenie floty samochodów służbowych LeasePlan we flotę pojazdów elektrycznych do 2021 roku.

LeasePlan jest również partnerem założycielem EV100, nowej globalnej inicjatywy biznesowej mającej na celu przyspieszenie wdrażania pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury, uruchomionej we wrześniu przez Grupę Klimatyczną przy Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.