DACIA DUSTER ELF CUP 2018: WYNISZCZAJĄCE ŚCIGANIE (2. RUNDA)

ddec-drawsko1

Ponad 200 kilometrów OS-owych na poligonie drawskim okazało się mordercze dla samochodów i niezwykle trudne dla załóg. Kurz, piach, wymagające terenowo trasy i skomplikowana nawigacja.

To wszystko przysparzało trudności zawodnikom Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych i wyniszczało auta. Spośród 24 załóg, które wystartowały w RPPST, do mety dojechało zaledwie 15 ekip.

sponsorenault


Zobacz także:

SPORT

DACIA DUSTER CUP 2018


 

Zwycięzcami rajdu w grupie S2 i Dacia Duster Elf Cup 2018 okazali się Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba. To już drugie ich zwycięstwo w tym roku. Załoga z numerem 210 wygrała pierwszą sobotnią próbę i uzyskała dużą przewagę czasową nad rywalami.

ddec-drawsko2

 

Drugi rezultat w DDEC i trzeci w grupie S2 uzyskali Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek. Do nich należał też najlepszy czas drugiej sobotniej próby, ale nie udało się odrobić strat czasowych z OS 2. Na trzecim miejscu do mety dotarli Dawid Urban i Daniel Siatkowski, którzy przez cały rajd notowali czasy w okolicach podium.

– Czuję dużą satysfakcję z jazdy, rywalizacji i samochodu, bo uniknęliśmy awarii. Dużo się działo na tym rajdzie, ale pomimo tych wszystkich problemów staraliśmy się jechać swoje. Dokładnie takie same trudne warunki mieli wszyscy. Bartek mi bardzo pomagał nie tylko nawigacyjnie, ale też swoim optymistycznym podejściem. Szczerze mówiąc wolę trasy takie, jak były wcześniej na Drawsku – czyli szybsze i łagodniejsze dla zawieszenia – komentował po wjeździe na metę Krzysztof Wicentowicz.

– Wielka ulga, to był najtrudniejszy rajd odkąd mam okazję pilotować Dacię. Byłem bardzo skoncentrowany i udało się uniknąć błędów, jakie popełnili rywale, choć i mi zdarzyła się jedna pomyłka, która kosztowała nas 15 minut kary. Zbieramy doświadczenie w cross country, więc może być tylko lepiej – mówił Daniel Siatkowski, pilot Dawida Urbana.

ddec-drawsko6

 

Zwycięzcą rajdu w RMPST okazali się Michał i Julita Małuszyńscy. W RPPST najlepszy czas należał do Tomasza Wojtyry i Michała Pielużka.

Wyniki Columna Medica Rajd Safari 2018 -Dacia Duster Elf Cup
1. Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba 3:55.01 godz.;
2. Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek 4:30.56 godz.;
3. Dawid Urban i Daniel Siatkowski 4:44.34 godz.;
4. Jan Kozioł i Piotr Greguła 7:05.53 godz.;
5. Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel 7:22.46 godz.;
6. Wojciech Furman i Michał Augustyniak – nie ukończyli;
6. Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak – nie ukończyli;
6. Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow – nie ukończyli;
6. Patrycja Brochocka i Roman Kiciński – nie ukończyli.