DĘBICA: ZMIANY W ZARZĄDZIE – JEST NOWY PREZES

Leszek Szafran-prez

Decyzją Rady Nadzorczej Leszek Szafran – pełniący dotychczas funkcję Członka Zarządu i Dyrektora ds. Sprzedaży – został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Do składu Zarządu dołączył Paweł Miłoszewski, Dyrektor ds. Personalnych dla Europy Centralnej- Północ i Fabryk w Europie Centralnej.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

– Bardzo cieszy mnie zaufanie Rady Nadzorczej i powierzenie mi tego odpowiedzialnego zadania. Znając wyjątkowych ludzi – pracowników, którzy tworzą tę firmę – wierzę w jej duży potencjał do dalszego rozwijania działalności w zakresie produkcji i sprzedaży świetnych opon marek znanych i cenionych na całym świecie – powiedział Leszek Szafran, nowy Prezes Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

– W imieniu Rady Nadzorczej gratuluję Leszkowi Szafranowi nowej roli. Jego ogromne doświadczenie zdobyte w międzynarodowym środowisku, wyśmienita znajomość branży oponiarskiej oraz zdolności przywódcze sprawiają, że będzie świetnym liderem całego zespołu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Jednocześnie dziękuję Stanisławowi Cieszkowskiemu za jego wkład w rozwój spółki w ostatnich latach i przeprowadzone inwestycje zwiększające konkurencyjność firmy na dynamicznym rynku oponiarskim – dodał Jacek Pryczek, Prezes Rady Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Leszek Szafran jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Programu Senior Leader Development w Szkole Zarządzania na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie.

Związany z firmą od ponad 22 lat, gdzie swoje bogate doświadczenie zawodowe zdobywał na licznych kierowniczych stanowiskach w obszarze sprzedaży i marketingu zarówno na rynku polskim, jak i w międzynarodowych strukturach Grupy Goodyear pełniąc m.in. rolę Dyrektora Generalnego w Południowej Afryce, Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu Regionu EEMEA, Dyrektora ds. Sprzedaży Opon Osobowych i Dostawczych na Rynkach Wschodzących oraz Dyrektora ds. Bieżnikowania Opon Ciężarowych w Regionie EMEA. Od września 2015 r. zajmuje także stanowisko Dyrektora Generalnego ds. Sprzedaży na Polskę i Ukrainę w Goodyear Dunlop Tires Polska.

Paweł Miłoszewski, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, MBA w Akademii im. Leona Koźmińskiego oraz studiów podyplomowych z Mediacji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku i przez następne lata rozwijał swoje kompetencje w obszarze HR pełniąc liczne kierownicze i regionalne stanowiska w Procter & Gamble, Avon Operations, AmRest, Faurecia, Whirpool czy Bakalland. Z Firmą Oponiarską Dębica związany od 2015, początkowo na stanowisku Dyrektora ds. Personalnych Fabryk Europy Centralnej, a od maja 2017 roku w obecnej roli Dyrektora ds. Personalnych dla Europy Centralnej- Północ i Fabryk w Europie Centralnej.