DELPHI: ROZBUDOWA CENTRUM TECHNICZNEGO ZAKOŃCZONA

Delphi - Ele1

Delphi Automotive ukończyło rozbudowę swojego Centrum Technicznego w Krakowie. W ciągu ostatnich trzech lat koncern Delphi rozbudował je o 2000 metrów kw. przestrzeni laboratoryjnej.

Dzięki temu zwiększyły się możliwości placówki w zakresie testów wytrzymałościowych, środowiskowych i wibracyjnych.


Zobacz także:

TECHNIKA

ROZMAITOŚCI


 

Dzięki rozbudowie laboratoriów i możliwości testowych, krakowski ośrodek badawczo- rozwojowy Delphi jest największą wielodywizyjnym centrum technicznym koncernu w Europie. W celu wsparcia ciągłego wzrostu, jedynie w zeszłym roku firma Delphi stworzyła w Krakowie ponad 200 miejsc pracy – zarówno w działach inżynieryjnych, jak też w zakresie usług wspólnych.

Otwarte w 26 lipca 2000 roku Centrum Techniczne Delphi w Krakowie stało się wiodącym ośrodkiem badawczo- rozwojowym branży motoryzacyjnej w regionie. Obecnie krakowski oddział Delphi zatrudnia około 1300 osób i jest zlokalizowany w dwóch siedzibach, włączając w to ostatnio rozbudowane ostatnio laboratoria. Projekt rozbudowy Centrum Technicznego Delphi w Krakowie był zrealizowany w latach 2013- 2015 przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej.

W ciągu 15 lat krakowskie zespoły Delphi rozwijały technologie dla pojazdów na całym świecie, a obecnie pracują nad technologiami przyszłości branży motoryzacyjnej. Centrum wspiera wszystkich kluczowych klientów marki w zakresie elektroniki i bezpieczeństwa, architektury elektryczno- elektronicznej oraz systemów kontroli emisji. Doświadczenie obejmuje testy oraz walidację produktów oraz rozwój tych technologii, w tym multimediów, przełączników i sterowników.

delphi_ele2

Wiodącym profilem krakowskiego centrum badawczo- rozwojowego Delphi stała się zaawansowana elektronika, w tym także systemy aktywnego bezpieczeństwa. Nie byłoby rozwoju Delphi w Krakowie, bez wykwalifikowanych pracowników, którzy w wielu przypadkach rozpoczęli swoją przygodę z branżą motoryzacyjną jeszcze podczas studiów – kontynuując swoją karierę przez lata właśnie w Delphi. Obecnie, zlokalizowane w Krakowie grupy inżynieryjne poszukują nowych pracowników.

Delphi Automotive

Delphi Automotive PLC (NYSE: DLPH) jest wiodącym, globalnym dostawcą technologii dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Firma ma siedzibę główną w Gillingham, w Wielkiej Brytanii i prowadzi główne centra techniczne, zakłady produkcyjne i centra obsługi klienta w 33 krajach. Firma jest jednym z największych koncernów wytwarzającym komponenty do produkcji samochodów. Dostarcza je 25 największym globalnym producentom pojazdów, zaopatruje 18 z 20 największych producentów samochodów w Europie.

Delphi w Polsce

Delphi Poland jest jednym z kluczowych pracodawców i dostawców komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma działa w Polsce od 1994 roku i prowadzi tutaj 4 zakłady produkcyjne (w Jeleśni, Błoniu, Gdańsku i Ostrowie Wielkopolskim) oraz dwa centra badawczo rozwojowe (w Krakowie i Ostrowie). Łącznie Delphi zatrudnia w Polsce ponad 4800 osób. W krakowskim Centrum Technicznym Delphi, 900 inżynierów pracuje nad rozwojem nowoczesnych technologii dla branży motoryzacyjnej.

Zakłady Delphi w Polsce osiągają dobre wyniki jeśli chodzi o jakość produkcji i działalność biznesową.

Delphi - Ele3

Technologie

Zdobywające nagrody technologie Delphi w 2014 roku zainwestowało około 1,7 mld USD w inżynierię i badania. Portfolio produktów koncentruje się na trendach: bezpieczeństwo, dbałość o środowisko naturalne i łączność.

Dzisiejsze systemy aktywnego bezpieczeństwa, jak system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, system hamowania, zatrzymujący samochód jeśli kolizja jest nieunikniona oraz system rozpoznawania znaków drogowych będą miały niezwykłe znaczenie przy doprowadzaniu do celu, jakim jest całkowita eliminacja wypadków drogowych.

Koncern Delphi zademonstrował niedawno możliwości technologii aktywnego bezpieczeństwa i jazdy zautomatyzowanej na najdłuższej dotychczas trasie w Ameryce Północnej. Automatyczna podróż przez USA rozpoczęła się w pobliżu mostu Golden Gate w San Francisco i zakończyła w Nowym Jorku po przebyciu blisko 5 6000 km bezkolizyjnej jazdy. Zebrano ogromną ilość danych, która umożliwi dalszy rozwój nad systemami automatycznego postrzegania rzeczywistości otaczającej samochód.

Podczas gdy w pełni automatycznych pojazdów możemy się spodziewać na drogach dopiero za jakiś czas, obecnie samochody wyposażone w technologie Delphi takie jak zautomatyzowane systemy sterowania układami napędowym, kierowniczym i hamulcowym dają podstawę do bardziej zawansowanej automatyzowanej jazdy w przyszłości.

Delphi posiada szereg technologii i systemów aktywnego bezpieczeństwa:
• Radar, System kamer wizyjnych oraz Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS);
• Wielodomenowy sterownik;
• V2V/V2X: technologia bezprzewodowej komunikacji;
• Inteligentne oprogramowanie sterujące (System wsparcia w przypadku korków, Automatyczny pilot autostradowy wraz z systemem zmiany pasa ruchu, Automatyczny pilot w terenie zabudowanym, System automatycznego parkowania i System wspomagania parkowania).

Opracowany przez Delphi system bazujący na fuzji danych z czujników radarowych i kamer wizyjnych (RACam) jest zainstalowany w nowym Volvo XC90.

Delphi87jpg