DETROIT 2018: DEBIUTUJĄ NOWE WERSJE MINI W TYM CABRIO

mini-coop1

Centralnym punktem prezentacji MINI na targach motoryzacyjnych North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit będzie nowa wersja prawdziwego oryginału w segmencie małych samochodów premium.

Na stoisku brytyjskiej marki swoją premierę będzie mało nowe 3‑drzwiowe MINI (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,0 – 4,8 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 138 – 109 g/km) oraz nowe MINI Cabrio (6,3 – 5,2 l/100 km; 144 – 118 g/km).


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

DETROIT 2018


 

Odświeżenie aktualnej generacji, które dotyczy również 5-drzwiowego MINI (6,2 – 4,8 l/100 km, 141 – 110 g/km) obejmuje zmiany w stylistyce, rozszerzenie oferty wyposażenia dające możliwość indywidualizacji pojazdu oraz najnowsze funkcje cyfrowe MINI Connected.

mini-coop2

Salon samochodowy NAIAS jest tradycyjnie imprezą branżową o światowej renomie, która otwiera nowy rok i wyznacza początek sezonu w przemyśle motoryzacyjnym. W dniach od 20 do 28 stycznia 2018 r. około 200 wystawców z całego świata zaprezentuje publiczności w Cobo Conference / Exhibition Center w Detroit swoje najnowsze modele, produkty, technologie i usługi związane z indywidualną mobilnością.

MINI rozpoczyna rok 2018 prezentacją odświeżenia modeli segmentu małych samochodów. W ramach konferencji prasowej BMW Group na NAIAS, Thomas Felbermair, Dyrektor MINI USA, zaprezentuje przedstawicielom mediów z całego świata nowe 3-drzwiowe MINI Cooper S oraz nowe MINI Cooper S Cabrio.

Z przodu charakterystyczny akcent stanowi czarna maskownica standardowych reflektorów nowego MINI 3-drzwiowego, 5-drzwiowego i Cabrio. Oprócz diodowych reflektorów nową stylistykę mają też lampy tylne. Struktura tym lamp, również opartych na technologii diodowej, ma teraz motyw flagi Union Jack podkreślający brytyjskie pochodzenie marki.

mini-coop4

Wybór kolorów karoserii rozszerzony został o trzy nowe lakiery metalizowane. Prezentowane w Detroit 3-drzwiowe MINI Cooper S lakierowane jest w kolorze Solaris Orange metallic, a Cooper S Cabrio w kolorze Starlight Blue metallic. Oprócz tego zadebiutuje też wariant Emerald Grey metallic.

Nowością w programie jest opcja elementów zewnętrznych w kolorze Piano Black. Wszystkie modele najnowszej generacji mają też nowe, dwuwymiarowe logo MINI z przodu i z tyłu oraz na kierownicy, ekranie centralnego zestawu wskaźników i na pilocie. Ponadto rozszerzono też ofertę opcjonalnych obręczy kół ze stopów lekkich.

Świeże akcenty wewnątrz auta tworzą oferowana teraz również w 3-drzwiowym i 5-drzwiowym MINI tapicerka skórzana Chester w kolorze Malt Brown oraz wyposażenie Colour Line i opcjonalna stylistyka wnętrza MINI Yours Piano Black z iluminacją. Obejmuje ona podświetlane listwy ozdobne z motywem Union Jack na desce rozdzielczej po stronie pasażera.

mini-coop5

System obsługi w 3-drzwiowym, 5-drzwiowym i MINI Cabrio obejmuje teraz dotykowy ekran na centralnym zestawie wskaźników. Opcjonalnie oferowany jest system telefoniczny z funkcją ładowania bezprzewodowego. Nowe funkcje MINI Connected oferują niespotykaną w segmencie małych samochodów różnorodność cyfrowych usług na poziomie premium.

Nowością w ofercie cyfrowych funkcji Connected jest usługa MINI Online oferująca aktualne wiadomości i prognozy pogody. Oprócz tego do dyspozycji jest inteligentne połączenie alarmowe, Teleservices, Usługi Zdalne, Usługa Concierge i Real Time Traffic Information. Funkcja Send to Car umożliwia wysyłanie zaplanowanych tras ze smartfonu i innych urządzeń z aplikacją MINI Connected do systemu nawigacyjnego. Inną nowością jest przygotowanie do Apple CarPlay.

Pięć indywidualnych charakterów, jeden unikalny klimat

Połączenie frajdy z jazdy, jakości premium i indywidualnego stylu zapewniło marce sukces również na amerykańskim rynku motoryzacyjnym – i to w dwóch segmentach. Oryginalny charakter nowego 3-drzwiowego MINI reprezentującego klasyczną koncepcję karoserii, nowego 5-drzwiowego MINI o rozszerzonej funkcjonalności oraz nowego MINI Cabrio oferującego ekskluzywną jazdę pod gołym niebem umacniają pozycję tych aut w segmencie małych samochodów.

mini-coop3

Klimat w segmencie kompaktowych samochodów premium zapewniać będą MINI Clubman i Countryman. Koncepcja czterodrzwiowej karoserii i tylne drzwi (Split Doors) dają modelowi Clubman wyjątkowy charakter. Z kolei Countryman jest większe i bardziej wszechstronne niż dotąd. A Cooper S E Countryman ALL4 to pierwszy model hybrydowy w ofercie brytyjskiej marki premium.

W najbardziej sportowych modelach w segmencie samochodów kompaktowych premium, John Cooper Works Clubman i John Cooper Works Countryman napęd na cztery koła oferowany jest w wyposażeniu standardowym. Frajda z jazdy inspirowana motorsportem możliwa jest też w segmencie małych samochodów z John Cooper Works i John Cooper Works Cabrio.