DRIFTING: KUBA PRZYGOŃSKI WYGRAŁ I ZOSTAŁ LIDEREM

drift_Slom1

Kuba Przygoński z Automobilklubu Polski i Orlen Team wygrał 3. rundę Driftingowych Mistrzostw Polski. Dzięki triumfowi w klasie PRO objął prowadzenie w klasyfikacji.

To drugie z rzędu zwycięstwo Kuby Przygońskiego w tegorocznych mistrzostwach. Po wygranej w Kielcach, również na Autodromie Słomczyn kierowca za sterami Toyoty GT86 nie miał sobie równych.


Zobacz także:

SPORT


 

– Za nami super weekend, udało się wygrać kwalifikacje i całe zawody. Obejmujemy prowadzenie w mistrzostwach, co nas bardzo cieszy. Świetnie spisał się cały zespół, bardzo dobrze sprawował się też nasz ponad 1000-konny „Diabeł” – mówi Kuba Przygoński.

drift_Slom2

Tocząca się przy dobrej pogodzie rywalizacja od początku do końca miała niezwykle zacięty przebieg. Nie brakowało emocjonujących przejazdów i jazdy bardzo blisko siebie. W finałowym pojedynku Kuba Przygoński zmierzył się z Bartoszem Stolarskim.

– Przed finałem zaczęło kropić, tor robił się śliski i musiałem zaryzykować, żeby wygrać. Jechałem blisko Bartka, ale ryzyko się opłaciło – podsumowuje Jakub Przygoński, zawodnik Automobilklubu Polski i Orlen Team.

Kolejna, 4. runda Driftingowych Mistrzostw Polski odbędzie się 24 i 25 września w węgierskim Máriapócs.

drift_Slom3

Wyniki w klasie PRO
1. Kuba Przygoński;
2. Bartosz Stolarski;
3. Piter Kozłowski;
4. Kuba Jakubowski.

Fot.: Orlen Team