DRIFTING: RUNDA MISTRZOSTW POLSKI NA NOWYM TORZE

przygonski88

Po zwycięstwie w ostatniej rundzie, rozgrywanej w Czechach, Kuba Przygoński powraca do rywalizacji w Driftingowych Mistrzostw Polski.

Tym razem zmagania najlepszych polskich drifterów po raz pierwszy będzie można oglądać na Autodromie Pomorze w Pszczółkach.


Zobacz także:

SPORT


 

Tor jest nieznany do tej pory nie tylko Kubie Przygońskiemu, ale i pozostałym zawodnikom.

– Tor ma zabawną nazwę Pszczółki. Nigdy się tam nie ścigałem, do tej pory też nie odbywały się tam Mistrzostwa Polski, więc to będzie nowy obiekt dla wszystkich, co jest fajnym wyzwaniem. Trzeba będzie szybko zaadaptować się do nowych warunków i od razu dobrze ustawić samochód. Mamy dobrą sytuację w klasyfikacji generalnej i musimy walczyć do końca. Ostatni miesiąc spędziłem w samochodzie dakarowym. Teraz wracam do samochodu driftowego i oczywiście planuję dać z siebie wszystko i jak najlepiej pojechać – powiedział Kuba Przygoński, kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Team.

Weekendowa rywalizacja będzie przedostatnią, piątą rundą Driftingowych Mistrzostw Polski. Pierwszą pozycję w klasie PRO utrzymuje Paweł Borkowski. Kuba Przygoński traci do lidera zaledwie 3,5 punktu. W sobotę na Autodromie Pomorze odbędzie się sesja treningowa i kwalifikacje w kategoriach PRO i PRO2. Niedziela stanie się dniem najważniejszych wydarzeń weekendu, którymi są jazdy w parach i walka o zwycięstwo.

Fot.: Orlen Team