DZIŚ ZLOT 30-TA EUROLAMBRETTA ZAKOPANE 2019

skutery-lam1

W piątek, 14 czerwca, zakopiańska Gubałówka nabierze prawdziwie włoskiego charakteru. Tego dnia przy dolnej stacji kolei PKL zaparkują zabytkowe skutery Lambretta.

Prezentacja jednośladów stanowi część europejskiego zlotu entuzjastów tych pojazdów.


Zobacz także:

MOTOCYKLE

TURYSTYKA


 

Będzie to historyczne spotkanie właścicieli, a zarazem miłośników i pasjonatów zabytkowych skuterów włoskiej marki, po raz pierwszy organizowane w Polsce.

Przez trzy godziny, od 13:30 do 16:30, przy dolnej stacji kolei na Gubałówkę miłośnicy motoryzacji będą mogli podziwiać skutery członków klubu Lambretta z całego świata. Swoje jednoślady zaprezentują fani tej marki z Europy, USA, Australii czy Wietnamu. To wyjątkowa okazja by zobaczyć świetnie zachowane modele sprzed lat i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

– Zlot fanów Lambretty daje nam możliwość, by pokazać piękno polskich gór i promować Zakopane wśród obcokrajowców. Oczywiście prezentacja skuterów to także gratka dla mieszkańców miasta, szczególnie tych zainteresowanych motoryzacją – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Produkcja skuterów Lambretta rozpoczęła się w latach 40., zaraz po II wojnie światowej, a ich pierwsze modele były przede wszystkim odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na szybki i tani środek lokomocji. Założyciel firmy tworząc projekt skutera zainspirował się konstrukcją lekkich motorynek używanych w czasie wojny przez spadochroniarzy. Tak, jak modele konkurencyjnej marki Vespa, skutery Lambretta bardzo szybko zyskały dużą popularność.

Prezentacja skuterów pod Gubałówką jest częścią imprezy pod nazwą „30 Eurolambretta – Zakopane 2019″. Zloty odbywają się każdego roku w najpiękniejszych zakątkach Europy i przyciągają właścicieli skuterów z całego świata. Podczas tej edycji wydarzenia Zakopane odwiedzi około tysiąca gości.

– W tym roku obchodzimy 30-lecie spotkań europejskich oraz 20-lecie imprezy entuzjastów marki w Polsce. Jak zawsze jest to dobry moment nie tylko na integrację miłośników włoskich skuterów, ale także na zwiedzenie atrakcyjnych turystycznie miejsc – tłumaczy Grzegorz Sojka, prezes Lambretta Club Polska.

Partnerem europejskiego zlotu „30-ta Eurolambretta – Zakopane 2019” są Polskie Koleje Linowe.