ELEKTRYCZNY RENAULT MASTER Z.E. WJEŻDŻA NA POLSKIE DROGI

ren-trucks-master1

Renault Master Z.E. jest już dostępny w sprzedaży w sieci Renault Trucks. Elektryczny pojazd pozwala dotrzeć do wszystkich stref miejskich, niezależnie od ograniczeń drogowych.

Jest znakomitym narzędziem dla profesjonalistów pracujących w środowisku miejskim. Elektro- mobilność leży u podstaw strategii marki w zakresie zrównoważonego transportu miejskiego.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ECO


 

Renault Master Z.E. nadaje się do realizacji dostaw na ostatnim etapie. Dostępny w czterech wersjach furgonu i dwóch wersjach platformy, dzięki temu, że jest elektryczny dotrze tam, gdzie obowiązują ścisłe ograniczenia w ruchu. Ma zasięg rzeczywisty 120 km. Wystarczy tylko 6 godzin aby go w pełni naładować. Ponieważ baterie zostały zamontowane pod przednimi siedzeniami, jego pojemność ładunkowa jest identyczna jak w pojeździe napędzanym dieslem.

Dla bezpieczeństwa kierowcy, ładunku i mieszkańców miasta, Renault Master wyposażony jest seryjnie w kamerę cofania, radar cofania i lusterka szerokokątne. Pojazd posiada też system Z.E. alert, który przestrzega pieszych przed zbliżającym się pojazdem, gdy porusza się on z prędkością do 30 km/h.

Nowa linia, do której należą Renault Trucks D Wide, Renault Trucks D Z.E. i Renault Master Z.E. ma masę całkowitą między 3,1 a 26 t i może być wykorzystane w rożnych zastosowaniach miejskich.

Renault Master Z.E. Specyfikacja techniczna
– DMC całkowita 3,1 t;
– silnik elektryczny 57 kW;
– maksymalny moment obrotowy: 225 Nm;
– maksymalna prędkość 100 km/h;
– zasobnik energii: 33 kWh akumulatory litowo- jonowe;
– zasięg w cyklu NDEC: 200 km;
– zasięg w warunkach rzeczywistych: do 120 km.