ELEKTRYCZNY SOLARIS DEBIUTUJE W TAUROGI NA LITWIE

Solaris_Urbin11

Miasto Taurogi jako pierwsze na Litwie zakupiło autobus elektryczny marki Solaris. Polski producent podpisał z miejskim przewoźnikiem umowę na dostawę Urbino 8,9 LE electric.

Pierwszy bateryjny Solaris wyjedzie na ulice litewskiego miasteczka najpóźniej w marcu 2020 roku.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ECO


 

Debiutancki pojazd zakupił przewoźnik Taurogów UAB Tauragės autobusų parkas i pasażerowie miasteczka będą mogli poczuć komfort podróży niezwykle cichym i ekologicznym autobusem elektrycznym Solaris.

Solaris_Urbin12

Niemal 9-metrowy elektrobus będzie wyposażony w baterie 120 kWh, które będą ładowane poprzez wtyczkę plug- in za pomocą ładowarki pokładowej. Jednostka napędowa pojazdu to silnik elektryczny o mocy 160 kW. Urbino zabierze na pokład 34 pasażerów, w tym 24 na miejscach siedzących.

Na wysokości drugich drzwi będzie dostępna zatoczka dla osób niepełnosprawnych oraz pasażerów z wózkami dziecięcymi. Komfort i bezpieczeństwo podróżujących zapewnią klimatyzacja, a także nowoczesny system monitoringu i informacji pasażerskiej.

Marka Solaris jest obecna na Litwie już od 2004 roku. W Wilnie, Kownie oraz w Poniewieżu jeździ ponad 380 pojazdów, w tym niemal 130 trolejbusów. W najbliższych miesiącach do tej floty dołączy ponad 85 elektrycznych pojazdów w ramach realizowanego kontraktu z Kowna.