EURONCAP: NOWE MITSUBISHI ECLIPSE CROSS ZALICZYŁO TESTY

mits-eclicr12

Nowy model Mitsubishi, Eclipse Cross czyli SUV Coupe otrzymał najwyższą, 5-gwiazdkową ocenę w testach zderzeniowych, co potwierdza bardzo wysoki, wszechstronny poziom bezpieczeństwa, którym się charakteryzuje.

Pozycjonowane w kategorii „Mniejszych samochodów terenowych” nowe auto uzyskało wynik 97 proc. w kategorii bezpieczeństwa dorosłych pasażerów oraz notę 80 proc. pod względem bezpieczeństwa osób pieszych w przypadku zderzenia z samochodem.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO


 

Bardzo wysoko oceniono także będący nowością system zapobiegający kolizjom (Forward Collision Mitigation), w który wyposażony jest nowy SUV Coupe. System udowodnił swoją skuteczność, dzięki której – podczas wszystkich przeprowadzanych prób i przy wszystkich badanych prędkościach – albo całkowicie udawało się uniknąć najechania na przeszkodę, albo negatywne skutki kolizji zostały bardzo znacznie ograniczone.

mits-cros09

W podsumowaniu stwierdzono, że Mitsubishi Eclipse Cross zdobył maksymalną liczbę punktów w wielu próbach i testach przeprowadzanych w ramach programu badań Euro NCAP, co zaowocowało maksymalna oceną 5 gwiazdek w klasyfikacji.

Eclipse Cross jest pierwszym modelem nowej generacji samochodów, które Mitsubishi Motor wprowadza na rynek. Drapieżny wygląd i dynamiczna sylwetka stanowią doskonałą oprawę dla koncepcji SUV-a i rozwiązań w zakresie napędu 4WD. Wysyłka nowego kompaktu na rynek europejski rozpoczęła się 3 października br.

Docelowo nowy model będzie oferowany na około 80 rynkach świata, w tym także w Australii, Ameryce Północnej i macierzystej Japonii. Przewiduje się, że bieżącym roku fiskalnym (kończącym się 30 marca 2018 roku) na rynek trafi około 50 tysięcy egzemplarzy tego modelu.