EURONCAP: NOWY CITROEN C3 AIRCROSS Z WYSOKIMI OCENAMI

citroe-ncap1

Nowy Citroën C3 Aircross został już zamówiony w Europie w liczbie ponad 20 000 sztuk. Użytkownicy chwalą przestronne, modularne i doświetlone wnętrze.

Samochód oferuje wysoki poziom komfortu jazdy dzięki zastosowaniu 12 nowoczesnych technologii wspomagania prowadzenia i 4 technologii łączności.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO


 

Może także poszczycić się 5 gwiazdkami zdobytymi w teście Euro NCAP. To gwarancja spokoju ducha dla użytkowników SUV-a, który sprawdza się w mieście i na bezdrożach dzięki systemowi Grip Control z funkcją Hill Assist Descent.

Nowy C3 Aircross, wprowadzony do sprzedaży w październiku, o długości 4,15 m może pomieścić w komfortowych warunkach 5 pasażerów. Przyznane gwiazdki to nagroda za dobre wyniki uzyskane we wszystkich kategoriach. Konstrukcja zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa biernego i bezpieczeństwa pieszych oraz wysoki poziom zastosowanych technologii wspomagania prowadzenia.

Impression

Wyniki testu:
– ochrona dorosłych: wynik 32,6 punktów, tj. 85 proc.;
– czołowe zderzenie z barierą = 7,8 pkt/8;
– czołowe zderzenie ze ścianą = 7,7 pkt/8;
– zderzenie boczne = 8 pkt/8;
– zderzenie ze słupem = 7,5 pkt/8;
– whiplash = 1,6 pkt/3.

Kierujący C3 Aircross doceniają jego cechy i właściwości jezdne typowe dla SUV-a. Kierowca i pasażerowie czują się w nim bezpiecznie dzięki systemom ochrony najwyższej klasy.

Ochrona dzieci: wynik 40,5 pkt, tj. 82 proc. Skierowane zarówno do młodych małżeństw, młodych rodziców jak i do osób starszych, nowe auto zapewnia najmłodszym najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Ochrona pieszych: wynik 27,0 punktów, tj. 64 proc. Posiadający cechy samochodu terenowego do wypadów na łono natury, C3 Aircross wyróżnia się dobrym poziomem ochrony pieszych.

Systemy wspomagania prowadzenia: wynik 7,2 pkt, tj. 60 proc. Zgodnie z założeniami programu Citroën Advanced Comfort na etapie projektowania pojazdu dążono, by każdy przejazd był możliwe wygodny i bardziej bezpieczny dzięki intuicyjnym technologiom. W nowej ofercie marki otrzymać można auto z aż 12 przydatnymi w codziennym użytkowaniu układami wspomagania prowadzenia i zwiększania bezpieczeństwa.