EURONCAP: NOWY ELEKTRYCZNY NISSAN LEAF NA PIĘĆ

Nissan_LEAF_ncap1

Organizacja Euro NCAP (Europejski Program Oceny Nowych Samochodów) przyznała nowemu Nissanowi LEAF najwyższą ocenę 5 gwiazdek. Model jest pierwszym samochodem ocenionym według udoskonalonego i rozszerzonego protokołu z 2018 roku.

Przewiduje on wprowadzenie szeregu nowych testów odnoszących się do najczęstszych scenariuszy kolizji z udziałem samochodów, pieszych, a także rowerzystów, których na drogach jest coraz więcej.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO


 

W testach Euro NCAP LEAF uzyskał ocenę 93 procent za bezpieczeństwo dorosłych oraz 86 procent za poziom ochrony dzieci. Ocena dotycząca bezpieczeństwa jest wystawiana na podstawie wyników serii testów, które — w uproszczeniu — odzwierciedlają typowe scenariusze wypadków mogących być przyczyną urazów.

5 gwiazdek przyznanych nowemu Nissanowi LEAF potwierdza skuteczność zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę zastosowanych w tym modelu. Liczne rozwiązania technologiczne, w tym kamery i czujniki radarowe, pomagają między innymi w rozpoznawaniu obecności pieszych i stanowią podstawę uznanego systemu ProPILOT Nissana, który podnosi bezpieczeństwo jazdy i zwiększa poczucie pewności za kierownicą.

Nissan_LEAF_ncap2

– Komunikat Euro NCAP potwierdza to, co wiedzieliśmy już od dłuższego czasu — że nowy Nissan LEAF oferuje wyjątkowy standard pod względem bezpieczeństwa i jest prawdziwym liderem w segmencie samochodów elektrycznych. Nasi klienci mogą zatem w pełni zaufać wizji Nissan Intelligent Mobility, zgodnie z którą zmieniamy sposób prowadzenia samochodów i styl życia – powiedział Gareth Dunsmore, dyrektor ds. samochodów elektrycznych w Nissan Europe.

Komunikat został ogłoszony zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Japoński Program Oceny Nowych Samochodów (JNCAP) również przyznał modelowi najwyższą 5-gwiazdkową notę. Po rygorystycznych testach LEAF zdobył w nich 94,8 punktu na 100 możliwych za poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów w czasie kolizji.

Organizatorami programu są japońskie Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury, Transportu i Turystyki oraz Krajowa Agencja ds. Bezpieczeństwa Pojazdów i Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych.