EURONCAP: NOWY OPEL GRANLAND X JEST BEZPIECZNYM SUV-EM

opel-grandl-b1

W najnowszym rankingu bezpieczeństwa niezależna firma badawcza Euro NCAP przyznała nowemu Oplowi Grandlandowi X maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Wynik uzyskany przez ten kompaktowy samochód sportowo- użytkowy (SUV) jest oparty na dobrych ocenach w czterech obszarach bezpieczeństwa: ochrona kierowcy i dorosłych pasażerów, ochrona dzieci podróżujących pojazdem, ochrona pieszych i systemy podnoszące bezpieczeństwo.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO


 

Euro NCAP testowała także opcjonalny system automatycznego hamowania awaryjnego, który nabywcy Grandlanda X mogą zamawiać jako uzupełnienie standardowego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa. Zdaniem testujących ekspertów system ten sprawdził się w pełni.

opel-grandl-b2

Oprócz systemu automatycznego hamowania awaryjnego, Opel Grandland X oferuje także inne systemy wspomagające prowadzenie pojazdu oraz zwiększające poziom bezpieczeństwa. Na przykład system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy potrafi wykryć typowe oznaki przemęczenia i przypomina prowadzącemu pojazd o tym, aby w czasie długiej podróży robić regularne przerwy.

Nowy model Opla, wkraczający do mocno obsadzonego segmentu SUV‑ów, jest wyposażony w reflektory, które optymalnie oświetlają nocną drogę bez oślepiania innych kierowców. Opcjonalne reflektory adaptacyjne AFL LED emitują wiązkę intensywnie białego światła, która skutecznie zamienia noc w dzień i jest automatycznie dostosowywana do warunków jazdy.

opel-grandl-b3

O spokój kierowcy Grandlanda X dba system Opel OnStar. Ten osobisty asystent łączności i usług nie tylko zapewnia pomoc w przypadku kradzieży pojazdu czy znakomitą łączność przez hotspot Wi‑Fi, ale może też pomóc zmęczonemu kierowcy w znalezieniu miejsca do parkowania lub zarezerwowaniu pokoju w hotelu.

W sytuacji awaryjnej, takiej jak zderzenie, „anioł stróż” reaguje automatycznie, nawiązując łączność z doradcą — człowiekiem, a nie maszyną — który zorganizuje pomoc dla osób podróżujących samochodem.