EURONCAP: SKODA KAROQ ZGODNIE Z PLANEM

ncap-skod9

Niezależna europejska organizacja oceny bezpieczeństwa nowych pojazdów Euro NCAP oceniła Škodę Karoq. Kompaktowy SUV dołączył do grona modeli marki posiadających maksymalną notę pięciu gwiazdek.

Niedawno podobna, najwyższa notę w testach niezależnej, prestiżowej organizacji otrzymał inny model marki – Kodiaq.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO


 

– Nieustannie pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa czynnego i biernego naszych konstrukcji, rozwijając systemy chroniące pasażerów i pieszych oraz wspierające kierowców. Model Karoq jest wyposażony w wiele z rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa, które do tej pory można było znaleźć wyłącznie w autach z segmentu premium – mówi Christian Strube, członek Zarządu Škody ds. Rozwoju Technicznego.

Organizacja Euro NCAP szczególnie wysoko oceniła bezpieczeństwo dorosłych pasażerów nowej Skody, oceniając je na bliskim ideałowi poziomie 93 proc. Doceniono wysoki poziom ochrony kręgów szyjnych osób w kabinie przy uderzeniach z tyłu. System awaryjnego hamowania autonomicznego kompaktowego SUV-a wykazał bardzo dużą skuteczność przy prędkościach osiąganych w ruchu miejskim.

Impression

Euro NCAP przyznało modelowi także najwyższą notę za ochronę nóg pieszych.

Skoda może pochwalić się osiągnięciem maksymalnej oceny pięciu gwiazdek Euro NCAP przez wszystkie modele w swojej gamie.

Karoq standardowo wyposażona jest w aż siedem poduszek powietrznych: czołowe kierowcy i pasażera, kolanowe, boczne i głowy. Foteliki dla dzieci mogą zostać zamontowane z pomocą rozwiązań Top- Tether lub Isofix, który jest zainstalowany także w fotelu pasażera z przodu.

Przy silnym uderzeniu z tyłu, specjalnie zaprojektowane zagłówki zapobiegają urazom kręgów szyjnych. W momencie kolizji, opcjonalnie dostępny proaktywny system ochrony pasażerów także napina przednie pasy i zamyka wszystkie okna, wliczając panoramiczne okno dachowe.

Nowy SUV Karoq wyposażony jest także w wiele kamer, czujników i radarów, z których korzystają systemy asystujące w prowadzeniu. Zapobiegają one między innymi kolizjom przy prędkościach osiąganych w mieście (rozpoznając także pieszych i unikając kolizji z nimi), pomagają w sytuacjach o ograniczonej widoczności i ostrzegają przed ukrytymi zagrożeniami.

Inne nowoczesne rozwiązania, które można spotkać na pokładzie nowego auta, obejmują między innymi systemy pozwalające na: utrzymywanie bezpiecznej odległości od innych uczestników ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych, automatyczne wzywanie służb ratunkowych czy wykrycie zmęczenia kierowcy.