FORD: MUSTANG SPRAWIA PREZENT NA SWOJE 55 URODZINY

ford-must1

Ford obchodzi w tym roku 55-lecie wprowadzenia na rynek Mustanga. Na swoje urodziny model sprawił sobie kolejny prezent – już czwarty rok z rzędu jest to najlepiej sprzedające się sportowe coupé na świecie.

Według danych IHS Markit, supersamochód króluje w rankingach – w 2018 roku 113 066 egzemplarzy trafiło do klientów od Australii aż po Peru.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

To nie tylko czwarty rok z rzędu światowego sukcesu Mustanga, ale również tytuł najlepiej sprzedającego się coupé sportowego w Stanach Zjednoczonych, gdzie Ford sprzedał 75 842 Mustangów.

ford-must2

W pierwszym kwartale 2019 roku nabywców modelu na 20. europejskich rynkach było 2 300. Stanowi to wzrost o ponad 27 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

– 55 lat temu „rozbiliśmy bank”, wprowadzając do sprzedaży Forda Mustanga. Samochód stał się symbolem wolności, wiatru we włosach i czystej radości z jazdy. Nie ma nic wspanialszego niż ryk V8 w wiosenny poranek. Tego nie da żaden inny samochód sportowy na świecie. Nic dziwnego, że Mustang to najbardziej kultowe sportowe coupé – powiedział Jim Farley, prezes Forda ds. sprzedaży na rynkach światowych.

Według danych sprzedaży Forda, w 2018 roku Mustang był dostępny w sprzedaży w 146 krajach na całym świecie. Od 2015 roku na świecie sprzedano ponad 500 000 pojazdów szóstej generacji, w tym ponad 45 000 w Europie.

W zeszłym roku nowa wersja Mustang Bullit przyczyniła się do wzrostu sprzedaży o pół punktu procentowego, co stanowi wzrost o 15,4 proc. przez ostatnie dwa lata.