FORD: PRZEJEDŹ SIĘ DROGĄ VIA CAMPOCATINO NOWĄ FIESTĄ ST

FordFiestaST1

Wznosząca się do ponad 1800 metrów nad poziomem morza droga z miejscowości Guarcino do ośrodka narciarskiego w Campocatino jest oblegana w zimowych miesiącach przez miłośników narciarstwa.

Jednak przez pozostałą część roku Via Campocatino jest ledwie używaną publiczną górską drogą, zaledwie 80 km na wschód od Rzymu.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

– Zaopatrz się w ciasteczka amaretti w Guarcino – jednym z najstarszych miast we Włoszech – i przygotuj się na wyjątkowo krętą, bardzo wymagającą wycieczkę na szczyt” – mówi dziennikarz Steve Sutcliffe, który zapuścił się tam w nowym Fordzie Fiesta ST na plan najnowszego filmu Forda z serii „Najwspanialsze europejskie szlaki drogowe”.

FordFiestaST2

Kiedy dotrzesz do szczytu, na północy odsłonią się pejzaże rezerwatu przyrody Monti Velino, a na południowym- wschodzie pasma górskie Lazio. Na północnym-zachodzie można też zobaczyć Rzym.

– Jeśli będziesz tam w bezchmurny wieczór, niebo będzie zalane gwiazdami; w drodze na szczyt mija się nawet astrologiczne obserwatorium, które współpracuje ze śledzącymi asteroidy obserwatoriami z całego świata, gdzie tak jak tutaj zanieczyszczenia światłem jest niewielkie – dodaje Sutcliffe.

To ósmy film z serii, w której Sutcliffe objeździł wszystkie modele z katalogu Ford Performance, od Forda GT na niesamowitej „Drodze atlantyckiej” w Norwegii po Focusa RS, którym pokonał Blakey Ridge w hrabstwie North Yorkshire w Wielkiej Brytanii.

FordFiestaST3

Jako pierwsza włoska droga w tej serii, oszałamiająca Via Campocatino, uzyskała maksymalną ocenę dziesięciu na dziesięć punktów za pejzaże, atrakcje gastronomiczne w okolicy oraz za dreszczyk emocji i z ogólnym wynikiem 53 na 60 dostępnych punktów znajduje się na trzecim miejscu w naszym rankingu.

Aby zapoznać się z innymi wspaniałymi europejskimi drogami, przejdź do playlisty Ford Europe na YouTube…