FORD: ZAPROSZENIE NA 10. ZLOT MUSTANGÓW W WARSZAWIE

FordMustang1

Dokładnie 54 lata po rynkowym debiucie pierwszego Mustanga ponad 300 modeli wszystkich generacji modelu stworzy niesamowity spektakl na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki.

W sobotę, 21 kwietnia, centrum Warszawy zostanie opanowane przez muscle cary z galopującym mustangiem w logo.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W ten sposób wspólnie będziemy świętować 10. jubileuszowy największy w historii zlot miłośników Forda Mustanga.

Jubileusz zobowiązuje, dlatego w Warszawie nie zabraknie najbardziej pożądanych i spektakularnych odmian Mustanga. Tylko na Placu Defilad w jednym miejscu będzie można zobaczyć sportowego Macha I, potężnego Bossa 302, kultowego Bullita czy liczne odmiany równie pożądanego Shelby’ego. Niesamowity klimat imprezy stworzony przez ryczące silniki V8, gwizd kompresorów i zaraźliwy entuzjazm uczestników oferowany jest w standardzie!

Ford Mustang jest już z nami ponad pół wieku, ale jeszcze nigdy nie cieszył się tak dużą popularnością jak dziś. Z tym większym entuzjazmem po raz pierwszy w Polsce Ford zaprezentuje najnowszą generację tej ikony amerykańskiej motoryzacji, fantastycznie przyjętej również w Europie.

Nowy Ford Mustang z zewnątrz doczekał się subtelnych, chociaż istotnych zmian stylizacyjnych. Długa maska ozdobiona wlotami powietrza skrywa ulepszony 5-litrowy silnik V8 o mocy 450 KM, który może być połączony z nową, niezwykle szybką, 10-stopniową skrzynią biegów.

Zmodernizowane zawieszenie pozwoli z kolei na czerpanie jeszcze większych emocji z jazdy najpiękniejszymi drogami Europy. A cieszyć się nimi będziemy we wnętrzu, które teraz jest jeszcze bliżej segmentu premium. Nowego Mustanga z pewnością warto poznać bliżej – już 21 kwietnia.

FordMustang2

MUSTANGI W WARSZAWIE

W wystawie wezmą także udział goście z Francji, Niemiec i Szwajcarii, którzy przyjadą ok. 20 samochodami. Zlot odbędzie się w rodzinnej atmosferze połączonej z licznymi atrakcjami dla odwiedzających.

Na Placu Defilad przewidziano:
– parking – wystawę ponad 300 Mustangów ze wszystkich okresów produkcji, w tym prezentację zmian, jakie zaszły w wyglądzie i konstrukcji począwszy od 1965 r.;
– pokazy samochodów w ruchu – przejazdy pokazowe;
– panel ekspertów dotyczący bezpieczeństwa jazdy samochodem sportowym w ruchu ulicznym, z przedstawicielami Policji, szkoleniowcami motoryzacyjnymi i dziennikarzami;
– koncert zespołu rockowego;
– konkursy dla odwiedzających.

Harmonogram Zlotu:
* 12:00- 12:30: Sukcesywny przyjazd samochodów w formie zlotu gwiaździstego (dojazd mniejszych grup z kierunku wszystkich mostów od Północnego do Łazienkowskiego, wjazd na teren Placu Defilad dwoma bramami technicznymi od ul. Marszałkowskiej;
* 12:20- 12:30: Otwarcie Zlotu, powitanie gości;
* 12:30- 13:10: Prezentacja Mustangów w ruchu – przejazdy pokazowe;
* 13:00- 14:00: Panel ekspertów (w 3 częściach; w przerwach konkursy i muzyka zespołu rockowego);
* 14:30- 15:00: Wręczenie pucharów zwycięzcom konkursów na najpiękniejsze auto Zlotu, najgłośniejsze auto Zlotu, dyplomów okolicznościowych z okazji 10 rocznicy powstania Klubu;
* 15:00- 15:20: Koncert rockowy, podsumowanie Zlotu, zbiorowa prezentacja brzmienia Mustangów;
* 15:20- 15:45: Sukcesywny wyjazd samochodów w kierunku bazy zlotowej (Jachranka);
dodatkowo:
* 14:00- 16:00: Szkolenie kierowców Mustangów na Autodromie Bemowo (pod kierunkiem Piotra Wróblewskiego).

PANEL EKSPERTÓW

Mustang Klub Polska zwraca uwagę na problem rosnącej ilości samochodów o dużej mocy silnika na polskich drogach. Mimo, że ich prowadzenie wymaga większych umiejętności od kierowcy i wiąże się z większą odpowiedzialnością, nie obserwuje się zmiany w systemie powszechnego szkolenia, które odpowiadałoby tym wyzwaniom.

Mustang Klub Polska zachęca do nasilenia działań propagujących udział w szkoleniach bezpiecznej jazdy wierząc, że przekładają się one na znaczącą poprawę umiejętności kierowcy, poznanie zachowania samochodu i wpływają na zdolność szybkiego reagowania w sytuacjach zagrożenia na drodze.

Klub planuje organizację ok. 40 min. panelu ekspertów z dziedziny motoryzacji i bezpieczeństwa ruchu wykorzystując scenę na X Ogólnopolskim Zlocie Mustangów. Udziału w nim wezmą przedstawiciele Policji, eksperci z zakresu ruchu drogowego, instruktorzy, dziennikarze motoryzacyjni. Bezpośrednio przed modułem odbędą się jazdy pokazowe pod kierunkiem Piotra Wróblewskiego. Najlepszych 10 kierowców uda się na Autodrom Bemowo Automobilklubu Polski, gdzie w godzinach 14:00 – 16:00 odbędą szkolenie techniki jazdy na „rozecie” Piotra Wróblewskiego.

Klub od początku istnienia organizuje dla swoich członków i sympatyków coroczne szkolenia i treningi na torach sportowych, gdzie kierowcy podnoszą umiejętności prowadzenia i panowania nad dużą mocą auta. Nowe Mustangi sprzedawane w Polsce dysponują silnikami o mocy ponad 300 KM lub ponad 420 KM. Z prywatnego importu trafiają do kraju także egzemplarze o mocy ponad 500 KM i ponad 650 KM. Tylko w 2016 r. zarejestrowano w Polsce 506 Mustangów najnowszej generacji. Liczba ta nie obejmuje aut z prywatnego importu…