FORDY MONDEO I TOURNEO UZUPEŁNIAJĄ FLOTĘ GRUPY SKY

ford-sky1

Po pełnym sukcesów sezonie, w którym zespół odniósł zwycięstwa między innymi w prestiżowym wyścigu Tour de France oraz zakończył rok na pierwszym miejscu wśród zawodowych grup kolarskich, kadra Team Sky pragnie w nowym roku osiągnąć jeszcze więcej.

Kolarze ekipy trenują na Majorce z udziałem samochodu serwisowego Mondeo ST-Line.


Zobacz także:

SPORT


 

Aby pomóc Team Sky w utrzymaniu pozycji lidera, firma Ford dodała do floty grupy modele Mondeo ST-Line wyposażone w system Intelligent All Wheel Drive (AWD), jak również nowe modele Tourneo Custom do przewożenia pasażerów z możliwością dostosowania ustawienia foteli.

ford-sky2

We flocie zespołu są już modele AWD S-MAX, Edge oraz Transit, z których Team Sky korzysta od momentu rozpoczęcia współpracy z firmą Ford na początku 2016 roku. Od tego czasu zespół odniósł 73 zwycięstwa, a samochody floty pokonały podczas rajdów rozgrywanych na całym świecie ponad 80 000 kilometrów, czyli dwukrotność obwodu kuli ziemskiej.

Wszystkie pojazdy będą pomalowane w barwy zespołu Team Sky obowiązujące w 2018 roku. Przez środek maski i dachu przebiegać będzie znany już wszystkim niebieski pas, a na karoserii znajdować się będą informacje na temat wszystkich zwycięstw odniesionych przez grupę, włącznie z tymi z 2017 roku. Umieszczenie białej wstęgi biegnącej wzdłuż boku samochodu jest odniesieniem do nowych koszulek członków grupy w białym kolorze.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że po raz kolejny możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem zdobytym na rynku pojazdów z napędem na cztery koła, aby wspierać Team Sky w osiąganiu kolejnych sukcesów. Zawodowa grupa kolarska potrzebuje samochodów, które gwarantują pewność prowadzenia, oferują wyjątkową dynamikę jazdy oraz mogą przewieźć całą masę sprzętu. Za to odpowiadać będziemy właśnie my – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i obsługi serwisowej Ford of Europe.

Samochody Mondeo ST-Line AWD, które stanowią kluczowe wsparcie dla kolarzy podczas wyścigów, muszą sprawdzać się w każdych warunkach drogowych i pogodowych. Muszą zapewniać możliwość transportu do 400 kilogramów dodatkowego sprzętu, w tym zapasowych rowerów, kół, bidonów, narzędzi, a nawet dużej lodówki.

ford-sky3

Odnowione modele Tourneo Custom oferują zaprojektowane na nowo, wysokiej jakości wnętrze. Samochód ten jest wyjątkowy w swoim segmencie, ponieważ wyposażony został w sześć indywidualnych siedzeń, które można ustawić przodem do siebie. Takie rozwiązanie pozwala kolarzom na podróżowanie w bardziej komfortowych warunkach, dzięki czemu są w stanie lepiej przygotować się do wyścigów i odpocząć po każdym z etapów.

– Ford to firma, która wyznaje te same zasady dotyczące rozwiązywania problemów, jakie panują w grupie kolarskiej Team Sky. Samochody Ford są niezwykle istotne dla Team Sky, a wiedza i wsparcie, jakie otrzymujemy od firmy, sprawiają, że stają się one integralną częścią naszego zespołu. Nie możemy się już doczekać kolejnych sukcesów w 2018 roku i jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że zaczynamy ten sezon wspólnie z firmą Ford – przyznał Sir David Brailsford, kierownik grupy Team Sky.

Sezon kolarski w 2018 roku rozpoczął się od wyścigu Tour Down Under w Australii. Ford będzie oficjalnym partnerem grupy Team Sky aż do końca 2019 roku.