FORMUŁA 1: PIERWSZE PREZENTACJE ZESPOŁÓW – KUBICA BĘDZIE JEŹDZIŁ

Williams1

Dwa pierwsze zespoły odsłoniły swoje samochody, którymi kierowcy rywalizować będą o tytuł mistrza świata Formuły 1 w sezonie 2018. Po bolidzie Haasa – VF-18 nadszedł w czwartek czas na Williamsa.

Nowy pojazd zespołu ma oznaczenie FW41. W ceremonii w Londynie obok kierownictwa i dwóch kierowców wziął udział także Robert Kubica.


Zobacz także:

FORMUŁA 1


 

Williams zachował co prawda barwy biało- niebiesko- czerwone, ale dolna część bolidu malowana jest obecnie na ciemno. Nie ma oczywiście już dużej płetwy rekina, zakazanej przez nowy regulamin.

Williams2

Oficjalnymi kierowcami teamu są Lance Stroll oraz Siergiej Sirotkin, a rezerwowym i testowym – Robert Kubica. Nasz reprezentant miał na koszulce także logo sponsora – Lotosu.

Kubica powiedział, że w tym roku weźmie udział w trzech piątkowych treningach, m.in. w Hiszpanii i Austrii oraz podczas zbliżających się testów pod Barceloną.

willia-prez1

will-kub2

Zespół Haasa przedstawił pierwsze grafiki swojego samochodu na sezon 2018. Posiada on silnik Ferrari i jest oczywiście wyposażony w system halo. Kierowcami są Romain Grosjean i Kevin Magnussen.

Williams5