FORMUŁA 1: PIRELLI NADAL PARTNEREM W DZIEDZINIE OPON

f1-pirelli1

Pirelli przez kolejne cztery lata pozostanie Globalnym Partnerem Oponiarskim FIA Mistrzostw Świata Formuły 1, po przedłużeniu aktualnego kontraktu – obowiązującego do końca sezonu 2019 – na lata 2020- 23.

Porozumienie zostało osiągnięte w bardzo krótkim czasie i jest następstwem udanej współpracy w poprzednich latach.


Zobacz także:

FORMUŁA 1

OPONY


 

FOM i Pirelli zgodzili się co do wszystkich inicjatyw wymaganych obecnie przez sport i umocnili zobowiązanie do wspólnej pracy nad nowymi przepisami technicznymi, które mają zostać wprowadzone w sezonie 2021 – w tym zwiększenia średnicy obręczy do 18 cali.

f1-pirelli2

– Pirelli jest ważnym i cennym partnerem Formuły 1 od sezonu 2011. Są liderami w dziedzinie innowacyjnych, nowoczesnych możliwości. To marka kategorii premium, wyraźny światowy lider w motorsporcie. Trwająca współpraca między nami jest kolejnym potwierdzeniem naszych celów, czyli kojarzenia Formuły 1 ze wszystkim, co najlepsze w motorsporcie i poza nim. Cieszymy się z przedłużenia umowy, która gwarantuje długoterminową, stabilną przyszłość w tak ważnym aspekcie Formuły 1 – powiedział Chase Carey, Prezes i Dyrektor Generalny Formuły 1.

– Cieszę się, że Pirelli przez kolejny okres będzie oficjalnym dostawcą opon do FIA Mistrzostw Świata Formuły 1. Pozwoli nam to wykorzystać doświadczenia zbierane od 2011 roku. Doskonale wiemy, jak ważna i trudna jest rola dostawcy ogumienia, zwłaszcza w Formule 1 – dodał Jean Todt, Prezes Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

– To wspaniała wiadomość, że Pirelli przedłuża partnerstwo z Formułą 1 do sezonu 2023. Dzięki nowej umowie nasza obecność w 2023 roku sięgnie trzynastu sezonów we współczesnej erze, a firma Pirelli była obecna również podczas inauguracji mistrzostw świata, w sezonie 1950. Formuła 1 jest i będzie szczytem motoryzacyjnej rywalizacji: to idealne środowisko dla firmy Pirelli, która zawsze postrzegała motorsport jako najbardziej zaawansowany technologicznie program badawczy i laboratorium rozwojowe. Formuła 1 to idealne okno wystawowe dla naszych drogowych opon Ultra High Performance, w które wyposażane są najbardziej prestiżowe i pożądane samochody świata i które gwarantują najwyższe standardy pod względem osiągów, trwałości i bezpieczeństwa – skomentował Mario Tronchetti Provera, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Pirelli.