FORMUŁA 1: RENAULT SPORT I DISNEY ŚWIĘTOWALI W MONAKO

renault_gwwoj1

Renault Sport Formula One Team zaprosił istoty przybyłe z odległej galaktyki na podwójną uroczystość czterdziestej rocznicy początków Renault w Formule 1 i prapremiery Gwiezdnych Wojen, pierwszego filmu z oryginalnej trylogii Star Wars.

Atrakcje galaktyczne rzuciły specyficzne światło na unikatową historię marek Renault i Disney.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Film Gwiezdne Wojny (Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja) trafił do kin we Francji 19 października 1977 roku, a w Stanach Zjednoczonych 25 maja 1977 roku. Natomiast rewolucyjne Renault R.S.01 z turbodoładowanym silnikiem odbyło swój pierwszy wyścig 16 lipca 1977 roku na torze Silverstone.

Obie marki miały wiele powodów do uczczenia czterech minionych dziesięcioleci – siedem tytułów Mistrza Świata dla bolidów napędzanych silnikami Renault i siedem nominacji do Oskarów dla sagi Star Wars.

W ciągu tych lat miało miejsce szereg wyjątkowych wydarzeń, jak na przykład zdobycie przez Renault pierwszego tytułu Mistrza Świata w 2005 roku, czy też gdy Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy biły wszelkie rekordy w przemyśle filmowym w 2015 roku. Marki skupiają się również na swoich przyszłych sukcesach, takich jak premiera filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi zaplanowana na grudzień tego roku.