FORMUŁA 1: ROBERT KUBICA KIEROWCĄ TESTOWYM WILLIAMSA

Osobowoscroku_12

Potwierdziły się przypuszczenia dotyczące miejsca Roberta Kubicy w zespole Williamsa w sezonie 2018. Polak nie otrzymał miejsca w pierwszym składzie.

Wraz z Lance Strollem w tym roku ścigał się będzie Siergiej Sirotkin. Nasz mistrz kierownicy na swoją kolejna szansę poczeka następne miesiące.


Zobacz także:

FORMUŁA 1


 

Jednocześnie Williams potwierdził, że Robert Kubica będzie kierowcą rezerwowym i rozwojowym teamu. Polak ma testować nowy bolid podczas zimowych testów pod Barceloną, następnie w trakcie sezonu, a także wystąpić w kilku piątkowych treningach.

– Po obszernej analizie jestem podekscytowana, że w końcu ogłosiliśmy nasz skład i tym co przyniesie nam nowy sezon. Wykorzystaliśmy czas, aby przeanalizować wszystkie dostępne opcje i jestem pewna, że Lance oraz Siergiej mogą dostarczyć najlepsze wyniki dla zespołu. Filozofią Williamsa zawsze był rozwój i promowanie młodych talentów, a Siergiej świetnie wpisuje się w ten schemat – mówił Claire Williams, pełniąca obowiązki szefa zespołu.

– Przeprowadziliśmy rygorystyczną i obszerną analizę kierowców. Siergiej zaimponował ekipie swoją jazdą i talentem, wsparciem technicznym i etyką pracy, zarówno w fabryce, jak i na torze w Abu Zabi – dodał Paddy Lowe, dyrektor techniczny zespołu.

Rosjanin ostatnie dwa sezony spędził jako kierowca testowy Renault, wziął udział w sześciu treningach.

– Jestem ogromnie zadowolony, że dołączam do Williamsa jako oficjalny kierowca rezerwowy i rozwojowy w tym sezonie. Jestem w najlepszej możliwej formie fizycznej. Dużo musiałem poświęcić, aby się tutaj znaleźć. Chciałbym podziękować Williamsowi za okazje, jakie mi stworzył do tej pory i za wiarę przy podpisywaniu ze mną kontraktu. Przebywanie w padoku Formuły 1 w ostatnich miesiącach sprawiło mi radość, a teraz nie mogę doczekać się pracy z technicznym zespołem, zarówno w fabryce, jak i na torze, aby przyspieszyć rozwój konstrukcji FW41. Mając za sobą jazdę bolidem FW36 i FW40, nie mogę doczekać się, aby sprawdzić jak radzi sobie na torze bolid FW41. Chcę pracować z ekipą, aby wycisnąć z niego jak najwięcej osiągów. Moim ostatecznym celem cały czas pozostaje powrót do ścigania się w Formule 1 a to kolejny ważny krok w tym kierunku – skomentował Robert Kubica.