FORMUŁA E: DS TECHEETAH GOTOWY DO RYWALIZACJI W MARRAKESZU

formul-1-m1

Zespół DS Techeetah ma za sobą doskonałe rozpoczęcie nowego sezonu 2018/ 2019 Formuły E ABB FIA. W pierwszej rundzie kierowcy teamu zajęli miejsca w pierwszej piątce i zapewnili mu pozycję lidera w klasyfikacji zespołowej.

Dzisiaj team startuje w drugiej rundzie, która odbędzie się w na torze ulicznym w Marrakeszu w Maroku.

Formuła E już trzeci rok z rzędu zagości na ulicach tego miasta. Tor Circuit International Automobile Moulay El Hassan jest położony o zaledwie kilka minut drogi od słynącej na cały świat mediny i suków Marrakeszu. Trasa o długości 2,99 km łączy wybudowany w 2016 r. fragment toru wyścigowego, nazwanego imieniem księcia dynastii panującej w Maroku oraz sekcję zakrętów wytyczonych na ulicach nowoczesnej dzielnicy hotelowej miasta.

Publiczność zgromadzona na torze będzie oglądać bolidy DS E-Tense FE19 mknące na tle odległych gór Atlas oraz w bliskiej scenerii kilkusetletnich murów miejskich i współczesnych obiektów toru.

– Nasz pierwszy wyścig jako nowego zespołu DS Techeetah udał się nam bardzo dobrze. Byliśmy dumni z tego, że przez cały wyścigowy weekend wszystko układało się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Oczywiście nie brakowało problemów do rozwiązania, musieliśmy dać z siebie wszystko, by sprostać różnym wyzwaniom, ale zespół stanął na wysokości zadania i dzisiaj jest liderem w klasyfikacji. Na szczególne wyróżnienie zasłużył nowy kierownik zespołu David Clarke. Podczas pierwszego weekendu wyścigowego musiał sprawnie poruszać się wśród zapisów nowego regulaminu, a do tego napotkał takie problemy jak odwołanie dwóch sesji treningowych i przełożenie kwalifikacji. Pomimo tego David poradził sobie doskonale i poprowadził zespół profesjonalnie, ze świetnym zmysłem praktycznym – komentuje Mark Preston, Szef zespołu.