FORMUŁA E: PEŁNA MOBILIZACJA W NISSANIE PRZED DEBIUTEM NA TORZE

Nissan_fe1

Do rozpoczęcia piątego sezonu mistrzostw ABB FIA Formula E pozostały niecałe trzy miesiące. Na linii startu w saudyjskiej miejscowości Rijad stanie 11 zespołów, w tym kilka debiutujących w zawodach.

W tym gronie znajdzie się również Nissan, który podpisał porozumienie z zespołem e.dams. W ramach zawartej umowy japoński producent stał się większościowym udziałowcem zespołu.


Zobacz także:

SPORT

FORMUŁA E


 

Za kierownicą bolidów Nissana zasiądą jeden z najbardziej utytułowanych kierowców w historii Formuły E – Sébastien Buemi – oraz debiutujący w tych rozgrywkach Alex Albon.

Nissan_fe2

Piąty sezon najbardziej elektryzujących zawodów w świecie motorsportu wprowadza wiele modyfikacji. Przede wszystkim w zawodach zadebiutują bolidy drugiej generacji, w których kierowcy będą musieli przejechać cały wyścig, bez możliwości zmiany pojazdu w trakcie jego trwania. Dodatkowo seria wzbogaci się o nowe lokalizacje wyścigów, a w zmaganiach o tytuł mistrzowski uczestniczyć będzie 22 kierowców z 11 zespołów.

Wśród nowych graczy pojawi się Nissan – marka zadebiutuje w zawodach ABB FIA Formula E jako pierwszy japoński producent samochodów. Firma ma jednak wieki dorobek w produkcji samochodów elektrycznych – do tej pory sprzedała ponad 350 000 egzemplarzy modelu LEAF. Debiut w mistrzostwach Formuły E będzie okazją do zaprezentowania od strony „osiągów” możliwości Inteligentnej Mobilności Nissana.

Nissan_fe3

Sébastien Buemi z niech związany jest z serią Formuły E od samego początku. W trakcie dotychczasowych czterech sezonów zdobył jeden tytuł mistrzowski oraz plasuje się na pierwszym miejscu w takich kategoriach jak największa liczba zwycięstw, pole position lub najszybszych okrążeń. Dla Alexa Albona będzie to debiut w rozgrywkach – w trakcie swojej dotychczasowej kariery zdobył drugie miejsce w serii GP3, a obecnie zajmuje trzecią pozycję w mistrzostwach Formuły 2.

Testy bolidów zespołu Nissana rozpoczną się w przyszłym miesiącu na torze w Walencji. Piąty sezon Formuły E rozpocznie się 15 grudnia w Rijadzie. Kolejne wyścigi odbędą się na ulicach m.in. Marakeszu, Hong Kongu, Rzymu, Paryża, Monako oraz Nowego Jorku.