FRANKFURT 2017: KIA POKAŻE NOWEGO CROSSOVERA STONIC

Kia Stonic1

Podczas salonu samochodowego IAA we Frankfurcie Kia Motors zaprezentuje oficjalnie najnowszego crossovera segmentu B. Model nazywa się Stonic.

Nowy samochód posiada prawdziwie europejską stylizację, a jego inspiracją była forma i funkcjonalność większych pojazdów typu SUV koreańskiej marki.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2017


 

Nazwa ‘Stonic’ to kombinacja słów ‘Speedy’ i ‘Tonic’ (przyspieszony i toniczny) nawiązująca do pierwszej i ostatniej nuty na skali muzycznej. Sugeruje ona, że kryjący się pod tym kryptonimem pojazd jest zwinny i wnosi powiew nowości w segmencie ‘compact SUV’.

Kia Stonic2

Zdecydowana linia dachu i unikalny design relingów dachowych dodaje mu żywo sportowego charakteru. Niezwykły kształt i układ tylnych lamp z kolei – podkreśla młodzieńczy i futurystyczny wygląd pojazdu.

Design nowego crossovera łączy w sobie ostrość krawędzi poziomych z miękko rzeźbionymi panelami nadwozia – aby pokazać, iż kompaktowe wymiary i optycznie niski środek ciężkości to trafione rozwiązania w tej klasie pojazdów. ‘Europejska’ kabina pasażerska – pod względem prostych linii, gładkich powierzchni i geometrii wystroju – podąża wzorem stylistyki nadwozia.

Wnętrze nowej Kii Stonic stanowi wyraz współczesnej technologii i ergonomii w najlepszym wydaniu, m.in. dzięki mądrej maksymalizacji przestrzeni dla wszystkich pasażerów oraz elastycznemu interfejsowi HMI (human- machine interface), który spina smartfon z innymi elementami funkcjonalnymi samochodu.

Kia Stonic3

Zaprezentowana na targach motoryzacyjnych Kia Stonic trafi do sprzedaży w Polsce i na całym świecie w drugiej połowie bieżącego roku oferując najszerszy jak dotąd potencjał wewnętrznej i zewnętrznej indywidualizacji wśród pojazdów marki Kia.