FRANKFURT 2017: OPONY GOODYEAR DLA NOWEGO LAND ROVERA

LRDiscov-good1

Goodyear zaprojektował opony koncepcyjne dla nowego modelu Land Rovera Discovery SVX. Miłośnicy motoryzacji i nowinek technicznych mogą podziwiać potężnego SUV-a na targach motoryzacyjnych IAA 2017 we Frankfurcie.

Amerykański koncern zadbał także o niecodzienny wygląd ogumienia, by jak najlepiej wpisywało się w filozofię projektowania samochodu.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2017


 

Nowy Land Rover to wysokiej klasy auto do jazdy terenowej, plasujące się w segmencie luksusowych pojazdów klasy SUV/ 4×4. Jego charakter i offroadowe właściwości podkreślają specjalnie skonstruowane przez Goodyeara opony, opracowane w oparciu o konkretne wymagania producenta nowego Discovery SVX, stąd m.in. głęboki bieżnik, który zapewnia doskonałą przyczepność w warunkach terenowych.

LRDiscov-good2

Na ścianie widnieje nazwa ‘Discovery’, a szprychy felg oraz kształt bieżnika płynnie przechodzą we wzór ‘X’, nawiązujący do logo Discovery SVX, podkreślając tym samym niepowtarzalny design koncepcyjnego pojazdu. Na salonie samochodowym Motor Show premiera nowego auta z innowacyjnymi oponami wzbudza duże zainteresowanie.

Goodyear od wielu lat dostarcza ogumienie na wyposażenie fabryczne dla wielu aut marki Land Rover. Najnowsze pojazdy wyposażone w opony amerykańskiego koncernu to Land Rover Discovery i Range Rover Velar.

LRDiscov-good3

– Jesteśmy dumni, że nasze koncepcyjne opony znalazły się na wyposażeniu ekscytującego, przedprodukcyjnego Land Rovera Discovery SVX, prezentowanego przez Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations na targach IAA 2017. Decyzja ta potwierdza, że produkty Goodyear odpowiadają wymaganiom wiodących producentów samochodów – powiedział Nick Harley, Goodyear’s Managing Director OE Consumer EMEA.

LRDiscov-good4