FRANKFURT 2017: SKODA KODIAQ W NOWYCH WERSJACH

kodiaq_1f

Modele Kodiaq Sportline i Kodiaq Scout to gwiazdy stoiska Skody podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie nad Menem.

To kolejny krok w ofensywy czeskiej marki w segmencie SUV. Nowe wersja mają za zadanie zapewnienie personalizacji potencjalnym nabywcom.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2017


 

Škoda Kodiaq Sportline to elegancki i dynamiczny samochód, który przypadnie do gustu entuzjastom sportowej stylizacji nadwozia. Mierzące 4,7 metra nadwozie wyposażone jest o antracytowe obręcze kół ze stopów lekkich o średnicy 19 cali ‘Triglav’ lub opcjonalne obręcze ‘Vega’ o średnicy 20 cali.

kodiaq_2f

Charakter wersji podkreśla wiele detali nadwozia: czarna kratownica chłodnicy, czarne obudowy lusterek zewnętrznych (elektrycznie regulowanych, podgrzewanych i składanych), przyciemnione tylne szyby, listwy drzwi wykończone w kolorze nadwozia i spersonalizowany projekt tylnego zderzaka. Opcjonalnie, kontrastowym czarnym lakierem mogą zostać wykończone także relingi dachowe.

W czarnym wnętrzu na pierwszy plan wysuwają się sportowe fotele ze srebrnymi przeszyciami, pokryte tapicerką ze skóry i Alcantary. Egzemplarze wyposażone w dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG zyskują łopatki do zmiany biegów, które zostały dogodnie umieszczone za trójramienną, sportową kierownicą, także obszytą skórą. Wskazujące na wyjątkowość egzemplarza logo Sportline zamieszczono po bokach za przednimi kołami oraz na pokrywie schowka deski rozdzielczej.

Dla wersji zarezerwowany jest specjalny zestaw wskaźników wyświetlany na centralnym ekranie deski rozdzielczej, obejmujący poziom temperatury oleju i cieczy chłodzącej, chwilowe przeciążenie i ciśnienie turbodoładowania. Wśród nowych funkcji menu pojawia się także stoper, który pozwala analizować tempo przejazdu poszczególnych okrążeń toru wyścigowego.

Model Kodiaq Sportline oferowany będzie z dwoma jednostkami benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi o zakresie mocy 150 – 190 KM.

kodiaq_3f

Nowa Skoda Kodiaq Scout standardowo wyposażona jest w napęd na cztery koła. Swój terenowy charakter podkreśla zarówno przez detale optyczne, jak i poprzez rozwiązania mechaniczne. Srebrne, matowe wykończenie elementów nadwozia sięgające obydwu zderzaków, relingów dachowych oraz obudów lusterek bocznych wzmacniają bojowy wizerunek samochodu.

Pakiet na bezdroża osłania od spodu silnik i podłogę samochodu, ochraniając je przed uszkodzeniem w terenie. Atletyczną prezencję wzmacniają antracytowe obręcze kół ze stopów lekkich ‘Crater’ o średnicy 19 cali. Gama silnikowa obejmuje dwie jednostki benzynowe o mocy 150 i 180 KM oraz dwie wysokoprężne, generujące 150 i 190 KM.

Logo pokazywanej na targach motoryzacyjnych Motor Show we Frankfurcie wersji Scout spoczywa na błotnikach nadwozia za przednimi kołami oraz na pokrywie schowka deski rozdzielczej. Pojawia się także na dedykowanych fotelach, obszytych skórą i Alcantar oraz na wszystkich czterech progach drzwiowych. W czarnym wnętrzu wyróżnia się także specjalne wykończenie z drewnianych listew dekoracyjnych na drzwiach oraz desce rozdzielczej.

Trójramienna kierownica wielofunkcyjna obszyta została skórą. Centralny wyświetlacz systemu multimedialnego wyświetla dodatkowe informacje dotyczące pochylenia samochodu w terenie, wysokości nad poziomem morza, stron świata oraz temperatury oleju i cieczy chłodzącej.

Nowy wariant Scout jest o 9 mm dłuższy od bazowej pochodnej modelu Kodiaq i podobnie jak ona, oferuje do siedmiu miejsc w kabinie lub dużą pojemność bagażnika.